“Там мешкала лисяча родина”. На Хмельниччині стару хату перетворили на туристичний об’єкт

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Старовинні речі в “Садибі Андрія”, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Матеріали для ремонту хати й підсобних приміщень, сказали господарі, використовували старовинні, а не сучасні. Тому "Садиба Андрія" — підсилення туристичного простору, розповідає заступниця директора малієвецького музею з наукової роботи Олена Радзивіл.

"Це така супертуристична родзинка. Господар, який викупив хату, дуже грамотно підійшов до ідеї оновлення цієї маєтності: використав природні матеріали й зберіг автентичність. Тут гарне ландшафтне розташування, і я вважаю, що це перлина для нашого села", — каже Олена Радзивіл.

Посередині хати — коптильня, що дуже нехарактерно для будинків середини XIX — початку XX століття на Поділлі, каже Олена Радзивіл.

Господарі для туристів накривають столи з українськими стравами, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Валерія пригадала, що до того, як вони придбали будинок, в ньому мешкала лисяча родина, а старі дерев’яні меблі поїв шашіль. Таких сусідів довелося довго позбуватися, додає жінка: "Воно все випалювалося, лакувалось. Половина речей були тут, а половину ми привозили з різних сіл: від моєї бабусі, від бабусі чоловіка й все реставрували".

За її словами, тепер це — хата-музей місцевих старожитностей: "Це будинок-музей, сюди приїжджають люди відпочивати, тут можна зупинитись. Ми накриваємо українські столи й частуємо туристів автентичними стравами".

Директорка малієвецького музею Анастасія Донець розповіла: можливо, саме ця садиба стане локацією проведення гастрономічного батлу борщів "Зелений, білий, червоний". З її слів, з датою поки не визначилися, але це станеться незабаром.

Новини Хмельницького