Пам’ятки міста Хмельницький

Славетне місто зі славетною історіє. Сьогодні Хмельницький, названий на честь видатного українського гетьмана, є обласним центром однойменної області, одним із культурних та соціальних центрів нашої держави.

Місто розташувалося на розлогих берегах річки Південний Буг, сьогодні в ньому проживають близько 250 тис. населення. До 1954 року місто носило назву Проскурів. Обласний центр має дуже багату історію, в свої часи воно перебувало під управлінням поляків, росіян, османів. Не дивно, що в Хмельницькому є безліч історичних пам’яток і знахідок, що входять до числа найвидатніших пам’яток міста Хмельницький.

Що подивитися у Хмельницькому: список памяток

 

Пам’ятник Богдану Хмельницькому

Починати своє знайомство з містом треба з того, в честь кого й воно було назване – видатного батька української гетьманщини Богдана Хмельницького. В центрі міста розташувався величний пам’ятник цьому політичному діячеві та воїну. Однак, треба зазначити, що самі місцеві жителі й досі кличуть своє місто за старою, звичною назвою – Проскурів.

 

Хмельницький обласний художній музей

Тут зібрана колекція українських митців, часто проходять художні виставки. Експозиції робляться з акцентом на сучасний український живопис. Сам музей розташувався у гарній архітектурній будові – старовинному двоповерховому будинку.

 

Монумент вічної слави

Країна, що пережила найжорстокішу війну за всю історію людства, а також була окупована нацистами, в кожному місті, містечку й селу має свої пам’ятники та монументи, що присвячені тим, хто загинув у Другу світову війну. У Хмельницькому це величний монумент воїнам, що боронили землю від фашистської навали. Оскільки такі пам’ятники будували ще при радянській владі, схильної до «гігантизму», такі монументи вражають своєю масштабністю та розмірами.

 

Хмельницька філармонія

Якщо ви – прихильник прекрасного, особливо в музиці, тоді вам до душі прийдеться місцева філармонія, де дають надзвичайно мелодійні і чуйні концерти.

 

Площа Незалежності

Центральна площа міста, де розташувалася будівля обласної адміністрації та інші державні будівлі. Ця площа знаменита також тим, що на ній розташувалася дуже гарна і мальовнича скульптура, присвячена Вірі, Надії та Любові.

 

Костел Святої Анни

Цей костел належить монахам-єзуїтам. На жаль, сьогодні більшість українців перебуває під впливом стереотипів, гадаючи, що єзуїти – це якась чергова церковна секта. Насправді Орден Єзуїтів веде своїм корінням у давні віки і відзначається ревною службою католицькій церкві. До речі, на території церкви також діє старовинне католицьке кладовище.

 

Свято-Покровський кафедральний собор

Хмельничани в основній свої масі дуже набожні та віруючі люди, що шанують церковні традиції. Тому, цей собор вважається основним православним храмом в місті.

Хмельницький – центр оптової торгівлі

Окремо хочеться виділити і один з найбільших оптових комплексів України, що розташувався в цьому обласному центрі. Чи знали ви, що речовий ринок в Хмельницькому є не тільки одним з найбільших в Україні, але й в усій Східній Європі. Дуже часто на ньому можна побачити закупівельників з таких країн, як Польща, Білорусь і Молдова.

Свого часу Хмельницький, тоді ще Проскурів, був одним з торгівельних центрів Східної Європи, залишивши по собі великий оптовий базар, що відомий далеко за межами країни.

Плоскирівський замок

Втрачена пам’ятка Хмельницької області. У 16-ому сторіччі за проектом відомого італійського архітектора почали будувати Мурований замок. На жаль, до наших днів споруда не дожила. Скоріш за все, її руїни знаходяться під центральними вулицями міста.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *