Після онлайн-листування четверо мешканців Кам’янеччини втратили майже 25 тисяч гривень

Поліція наразі з’ясовує всі обставини цих подій та вкотре закликає: не довіряйте свої кошти невідомим особам. Фото: shutterstock

Одна із потерпілих перерахувала шахраям близько 9 тисяч.

Жертвами шахраїв стали четверо мешканців Кам’янець-Подільського району. Схеми, якими цього разу скористалися аферисти, є досить поширеними, інформують у Кам’янець-Подільському районному управлінні поліції.

Як розповідають у відомстві, у одному із месенджерів до двох кам’янчан написали нібито їхні знайомі. У повідомленні попросили про фінансову допомогу. Так 56-річний чоловік перевів на невідомий рахунок 2,5 тисячі гривень, а 68-річна жінка – 4 тисячі гривень. Утім, згодом виявилось, що це були фейкові сторінки й допомоги їхні знайомі не потребували.

Майже 9 тисяч гривень втратила ще одна кам’янчанка. 35-річна жінка натрапила на оголошення роботодавця, який займається криптовалютою. Він розповів про умови роботи та запевнив жінку, що першу зарплатню вона отримає вже у найближчі дні. Для початку потерпіла мала перерахувати на картку роботодавця близько 3 тисяч гривень, після чого зможе вивести у рази більшу суму. Таким чином шахрай видурив з жінки сумарно майже 9 тисяч гривень, але жодних бонусів потерпіла не отримувала. Коли шахрай знову просив надіслати кошти, жінка засумнівалась у такому підзаробітку та звернулася до поліції.

За іншою популярною схемою 8 тисяч гривень втратив житель Чемеровеччини. Він хотів придбати пальне і натрапив у інтернеті на оголошення із привабливою ціною. Продавець повідомив, що спочатку покупець має оплатити товар, перерахувавши кошти на його картку, після чого приїхати на заправку й забрати пальне. Потерпілий виконав умови афериста, надіслав йому 8 тисяч гривень, але, як виявилось, став жертвою шахрайської схеми.

Поліція наразі з’ясовує всі обставини цих подій та вкотре закликає: не довіряйте свої кошти невідомим особам. Шахраї доволі часто продають неіснуючий товар, наживаючись на грошах довірливих покупців. У разі, якщо ваш знайомий просить позики у месенджері, для початку зателефонуйте йому та запитайте особисто, чи дійсно він потребує допомоги. Будьте обачними, бережіть себе та свої кошти.

Читайте також: У громадах області починають купувати РЕБи для військових

Джерело

Новини Хмельницького