За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Майже чотири десятка книг Юлія принесла до бібліотеки сьогодні, 15 червня 2026 року, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Сьогодні Юлія принесла у бібліотеку 36 книжок. Бібліотекарі приймають книги у відділі абонементу. Після того їх передають у відділ комплектування, де ставлять на облік і вносять до каталогу, розповіла працівниця бібліотеки Анджела Павлишина.
"Наша бібліотека — одна з найстаріших публічних бібліотек України. Вона заснована була у 1866 році. Цього року їй виповнилося 160 років. Так як наша бібліотека одна з найстаріших, звичайно, в нас великий і гарний фонд художньої літератури. І він складається, на жаль, не тільки з української літератури, а також з тієї, що залишилася з радянських часів, російськомовна. Але зараз, на теперішні часи, цей фонд законсервований. Тобто, російськомовної літератури для відвідувачів немає".

Жителі громади долучаються до збору книг для бібліотеки, червень 2026 року, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Після того, як російськомовну літературу вилучили, відвідувачі бібліотеки почали приносити книжки, щоб подарувати їм друге життя. Першою це зробила вимушена переселенка з Харкова, зазначила бібліотекарка Інга Гресь.
"В нашій бібліотеці тенденцію дарування книжок розпочала Альона Радченко. На сьогоднішній день вона подарувала вже понад 150 книжок. Це людина, яка змогла навколо себе організувати волонтерів. Вона ж також читаючи людина, їй також багато книжок дарують люди і пересилають сюди на бібліотеку".
За словами бібліотекарів, нині бібліотеку відвідують понад тисячу людей. Серед них — жителі міста та туристи. Долучитися до збору книжок можуть усі охочі.
