Ефективні методи підготовки до НМТ з української мови

Українська мова є одним з обов’язкових предметів НМТ, тому підготовці важливо приділити особливу увагу. Для успішної здачі тесту потрібно освіжити знання, отримані за шкільною програмою протягом усіх років навчання в школі. Самостійно зробити це можливо, проте дуже складно. Ефективно підготуватись та отримати високі бали допоможуть репетитори з української мови. З хорошим педагогом можна підтягнути знання навіть у короткі терміни, проте прийдеться добре попрацювати.

Практичні поради для ефективної підготовки до НМТ з української мови

Для того, щоб якісно підготуватись до тестування потрібен час. Саме тому педагоги рекомендують починати повторення шкільної програми за рік до іспиту. Цього часу буде достатньо для детального пропрацювання всіх розділів і тем, водночас все вивчене чи повторене неможливо забути за такий короткий період. Навіть якщо часу залишилось обмаль добре підготуватись та успішно скласти тест можливо, в цьому допоможуть наступні поради:

  1. Пройдіть тестування з минулих років, щоб оцінити свій поточний рівень знань та зрозуміти, на які теми слід звернути особливу увагу.
  2. Виберіть формат підготовки: самостійна, на курсах, з репетитором.
  3. Пишіть конспекти, малюйте схеми вручну, це сприяє запам’ятовуванню.
  4. Регулярно повторюйте вивчений матеріал, після кожної нової теми повертайтесь до попередніх (можна це робити просто проходячи тести з відповідного розділу, переглядаючи власні конспекти, схеми чи таблиці).
  5. Займайтесь разом з однокласницею чи другом, який також готується до іспиту, влаштуйте здорову конкуренцію, пояснюйте складні теми один одному, це чудово допомагає засвоїти та закріпити матеріал.
  6. Не піддавайтесь паніці, навіть якщо до дати тестування залишилось мало часу, а багато тем не пройдено. Працюйте систематично, не хапайтесь за різні теми одразу, хаос не сприяє ефективному навчанню.
  7. Давайте собі час на відпочинок. Виснажений мозок не може добре працювати, тому не варто себе виснажувати, варто добре висипатись, збалансовано харчуватись, влаштовувати прогулянки на природі, ввести у свій графік спорт, достатньо буде всього 15-20 хвилин на день. Обов’язково варто влаштовувати собі повноцінні вихідні хоча б раз в один-два тижні.

Правильне, позитивне налаштування, робота на результат, чергування навчання та відпочину, вибір формату навчання залежно від початкових знань і індивідуальних потреб допоможе успішно скласти НМТ та продовжити навчання на бажаному факультеті.

Переваги підготовки до НМТ з української мови з репетитором

Досвід абітурієнтів минулих років показав, що найбільш ефективним форматом є підготовка до НМТ з української з репетитором. Разом з педагогом легше проаналізувати прогалини в знаннях та скласти ефективний план навчання. Крім цього, заняття з вчителем мають інші переваги, зокрема:

  • індивідуальний підхід залежно від початкового рівня підготовки, особливостей засвоєння інформації, психологічного стану учня;
  • практичний досвід роботи з учнями, володіння перевіреними методиками викладання дозволяє легко та зрозуміло пояснювати складні теми;
  • постійний контроль рівня засвоєння матеріалу, тестування та повернення до тем, у яких зустрічається найбільше помилок допомагає закріпити отримані знання;
  • ґрунтовні, вичерпні відповіді на всі запитання;
  • грамотне чергування теорії та практики, використання візуальних матеріалів, вправ, які сприяють запам’ятовуванню;
  • психологічна підтримка, допомога в збереженні мотивації, віри в себе.

Дуже часто при самостійній підготовці під час самоперевірки учень розуміє, що його зусилля дали не достатні результати. На фоні стресу та хвилювання може розвиватись апатія та зникати мотивація. А це своєю чергою призводить до прокрастинації під час підготовки та поганих результатів іспиту.

Якщо є навіть найменші сумніви в тому, що вийде самостійно підготуватись до НМТ – краще знайти репетитора, який допоможе поновити свої знання з предмета та отримати бажані результати тестування.

Важливість вибору “свого” репетитора

Готуватись до НМТ з української мови з репетитором можна в онлайн або офлайн форматі. Обидва варіанти принесуть хороші результати при умові наполегливості учня та високого професіоналізму педагога. Досвід показав, що дистанційно знайти “свого” репетитора легше, адже немає прив’язаності до геоположення та є більший вибір спеціалістів.

Для того, щоб знайти найкращого репетитора для себе важливо звернути увагу на:

  • рівень досвіду;
  • відгуки попередніх учнів;
  • формат проведення занять;
  • навчальна програма, за якою проходить підготовка;
  • стать та вік.

Одним з найважливіших моментів є психологічний комфорт учня в роботі з вчителем. Його можна оцінити лише після пробного уроку або перших двох-трьох занять. Навіть якщо педагог чудово володіє матеріалом, різноманітними методиками, але дитині з ним не комфортно, чекати позитивного результату не слід. В такому випадку варто змінити вчителя, це важливо для комфортного й ефективного навчання.

Новини Хмельницького