Як вивчити англійську, коли тобі вже не 20

Вивчити англійську, коли вже більше ніж 20 років – це достатньо реально. Але зазвичай дорослі люди, котрі мають певний життєвий і професійний досвід, бояться починати вивчення іншої мови. З чого ж почати, як побороти страх і невпевненість? Опановувати матеріал самостійно чи може вам потрібен онлайн репетитор з англійської мови? Розберемось більш детально.

Переваги вивчення іноземної мови

Вивчення мови не тільки розвиває пам’ять, логічне мислення, увагу, але і відкриває нові можливості для кожної людини. А знання будь-якої іноземної мови має ряд переваг:

  • розширення кругозору і світосприйняття;
  • можливість відкриття/ведення бізнесу в іншій країні;
  • професійне зростання та отримання більшого доходу;
  • можливість навчання в іноземних ВНЗ;
  • перспектива вільного спілкування у подорожах за кордон.

Топ-30 корисних фраз для людей, що подорожують Польщею можна знайти тут.

Проте, попри значні переваги під час вивчення іншої мови, у дорослої людини можуть виникнути певні проблеми та страхи. Тому для початку краще виявити та подолати їх, щоб потім впевнено почати опановувати іноземну мову.

Які ж страхи має дорослий перед вивченням іншої мови?

“Мені вже стільки років, а я й досі не знаю жодної іноземної мови”

Нічого ганебного в тому не має. Можна почати вивчати іноземну в будь-якому віці. Головне, що людина хоче отримувати нові знання і розвиватись. А це вже викликає повагу.

“Розум вже не такий гнучкий”

Дорослі люди більш дисципліновані, ніж молоді й тому продуктивніше навчаються. Вони вміють сфокусувати увагу і зосередитись, що дозволяє швидше запам’ятовувати нові слова і матеріал. Дослідження показують, що старші люди мають гарні успіхи у вивченні мов.

 “В мене немає багато часу на вивчення”

Не треба витрачати купу часу на опанування іноземної мови. Забагато інформації одразу – не принесе бажаного ефекту, а лише викличе дратівливість і спротив. Навчання має проходити в комфортному для вас темпі. Для початку необхідно визначити яким способом будете здобувати знання з іншої мови. Підібрати той, який підійде саме вам, враховуючи власний темп і час, що  зможете приділити вивченню матеріалу.

 Тому якщо ви маєте за мету вивчити іноземну мову – відкиньте усі страхи та починайте працювати!

До того ж зараз люди мають змогу отримати знання з будь-якої мови світу. Це буде німецька, французька, китайська чи польська мова – обирати вам. Але найпопулярнішою іноземною мовою вважається англійська. Все більше українців надають її вивченню перевагу.

Як почати вивчати англійську?

Чітко визначити мету

Спочатку треба визначитись, для чого вам так необхідно отримати знання з англійської мови. Яка ціль? Тоді буде легше досягати її та не відступити від мети.

Обрати формат навчання

  • індивідуальні, парні чи групові заняття;
  • онлайн чи офлайн;
  • самостійне вивчення чи з репетитором.

Підібрати час для вивчення

Такий, який буде зручним саме для вас.

Не боятись помилок 

Помилятися – це нормально!

Використовувати додаткові методи отримання знань

Перегляд фільмів, передач або прослуховування музики в оригіналі. Читання книг.

Не забувати нагороджувати себе

Смачна кава, прогулянка, шопінг чи інша приємна дрібничка. Нагороджуйте і хваліть себе навіть за незначні успіхи – це ще більше стимулюватиме вас до вивчення англійської.

Для того, щоб навчання було продуктивним і приносило користь, необхідно ще й використовувати певні інструменти для отримання знань з іноземної мови.

Інструменти для вивчення англійської мови

Серед ефективних методів (інструментів), що допоможуть вам отримати знання можна виділити основні:

1. Заняття з репетитором

Підійдуть, якщо ви надаєте перевагу індивідуальному навчанню. Можна обрати зручний час для уроків і знайти викладача за своїми вимогами.

2. Онлайн – школи

Підійдуть, якщо ви не хочете витрачати свій час на проїзд. Навчання проходить в комфортних домашніх умовах онлайн. Можна обрати індиви, парні чи групові заняття.

3. Курси вивчення іноземних мов

Підійдуть, якщо хочете вивчати самостійно, в зручний час за власним графіком. Можливість обирати рівень складності та спосіб оплати.

4. Самостійне вивчення

Підійдуть, якщо ви бажаєте спробувати опанувати мову, але не маєте коштів на репетитора чи курси. Є багато безплатних мобільних додатків, посібників і книг.

5. Спілкування з носіями мови

Підійдуть, якщо вже маєте базові знання і хотіли б попрактикуватись у мовленні. Такий спосіб спілкування покращує вимову і тренує навички грамотної побудови речень.

Який  інструмент ви б не обрали – головне, щоб він був дієвим і допоміг здобути знання мови.

Отже, вивчати англійську, коли вам вже не 20 років – можливо і необхідно. Якщо ви вже маєте це за мету, то відпустіть всі свої переживання та страхи. Підберіть комфортний і зручний спосіб отримання знань. Практикуйте вимову у повсякденному житті, читайте, слухайте. Використовуйте додаткові джерела знань. Поповнюйте словниковий запас. І вперед до нових горизонтів, які відкриє вам англійська мова!

Новини Хмельницького