Суглобові болі при зміні погоди: міфи та реальність

Біль при зміні погоди, нервозність, сонливість або запаморочення можуть свідчити про те, що ви метеопат. Чутливість до змін погодних умов проявляється погіршенням фізичного та психічного самопочуття. За оцінками, метеопатія може впливати на 50-70% людей у всьому світі. Багато людей відчувають біль у суглобах, коли змінюється погода, особливо якщо ця зміна включає дощові, вітряні та холодні дні [1]. Чи справді існує такий зв’язок? Багато дослідників намагалися перевірити це припущення.

Біль у суглобах через зміну погоди

Дослідження підтвердили зв’язок між болем, запаленням у суглобах і зміною погоди. Будь-який організм реагує на атмосферні зміни, але у молодих і здорових людей організм адаптується до цих змін швидко [2]. У літніх або хворих людей ця адаптація відбувається набагато повільніше, оскільки їх фізіологічні механізми не функціонують належним чином. Біль у суглобах через зміну погоди в основному відчувають люди, які страждають на ревматоїдний артрит і дегенеративні захворювання [3].

Через гормональні зміни та коливання жінки більш сприйнятливі до болю в суглобах через зміну погоди. Особливо під час менопаузи, коли гормональні сплески найбільші. Ризик таких недуг також підвищується при наявності хронічних захворювань, наприклад, нервової або кровоносної системи [1].

Якщо вас турбує біль у суглобах, внаслідок зміни погоди, вам на допомогу може прийти хондопротектор Терафлекс. Це унікальний засіб нового покоління. Що лікує Терафлекс? Він відноситься до спеціального класу препаратів, призначених захищати й за можливості відновлювати ушкоджену хрящову тканину, що служить для суглобової поверхні своєрідною захисною «мантією», оберігаючи її від зношування й пошкоджень. Терафлекс інструкція допоможе вам більш детальніше ознайомитися з цим препаратом.

Як доглядати за суглобами?

Кожен повинен піклуватися про свої суглоби, особливо люди з такими проблемами, як дегенеративні захворювання. Біль у суглобах через зміну погоди також може вплинути на людей, які раніше зазнавали навколосуглобових або суглобових травм, наприклад, переломи близькосуглобових кісток, розриви сухожиль або зв’язок, пошкодження суглобового хряща [3].

Коли турбує проблема болю в суглобах через зміну погоди, можна подбати про підтримку в робочому стані кровоносної системи. Завдяки цьому циркуляція буде кращою навіть при зміні погоди та атмосферного тиску. Отже, перш за все, ви повинні:

  • регулярно займатися фізичною активністю, яка збереже ваше серце здоровим, а судини гнучкими;
  • пити багато води – що підтримує синтез синовіальної рідини і підтримання її в хорошому стані;
  • доповнити колаген , вітамін D, коензим Q10 , ацеролу або гіалуронову кислоту ;
  • додавати в страви часник і петрушку [1].

Якщо при зміні погоди виникають болі в суглобах, варто прогулятися. Помірні фізичні навантаження стимулюють вироблення синовіальної рідини суглобовим хрящем і забезпечують правильний розподіл синовіальної рідини по всій поверхні суглоба. Таким чином, прогулянка покращить вашу адаптацію до погоди. Якщо біль віддає в плечові суглоби, варто виконати кілька простих вправ на всі діапазони рухливості в плечових суглобах [2].

Додатково слід згадати фітотерапію . Варто пити настої меліси , валеріани , ромашки або лаванди , які заспокійливо подіють на нервову систему, стимульовану зміною атмосферного тиску. Дія трав також позначиться на кровоносній і травній системах, тому людина може відчути загальне полегшення і поліпшення самопочуття [3].

Література

1. Біловол, О. М., Князькова, І. І., Ільченко, І. А., Златкіна, В. В., Немцова, В. Д., Денисенко, В. П., … & Корнійчук, В. І. (2018). Остеоартроз.

2. Северин, Ю. М., Северин, Ю. Н., Устенко, Р. Л., & Устенко, Р. Л. (2017). Вплив кліматичних факторів на здоров’я людини.

3. Коробка, В. М. (2016). Вплив атмосферного тиску на працездатність людини. ББК 74.58 І-66, 86.

Новини Хмельницького