Шукають нового орендаря: Верховний суд зобов’язав УПЦ звільнити Свято-Миколаївський храм Хмельниччини

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Хрестовоздвиженська церква, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Як розповіла Наталія Андрушко, першу заяву, що надійшла, Фонд держмайна відхилив. Причина — установчі документи складені з порушенням законодавства. Попередній настоятель Хрестовоздвиженської церкви отець Тарасій Тимків розповів: саме їхня релігійна організація, що належить до УПЦ, подавала заяву на оренду храму. В них, як в попередніх орендарів, було право на пільгову плату. Але ОВА не затвердила їхній чинний статут.

"Ми стверджуємо, що наш центр знаходиться в Києві. А комісія в справах релігії, що засідала з питань статуту УПЦ, знаходить, що ми маємо зв'язок з московським патріархатом. З причини того, що Москва не виключила нас зі своєї структури. Москва не зацікавлена виключати. Зацікавлені тільки ми. Ми не входимо в склад їхній. Ми ніяких зв’язків з ними не хочемо мати, абсолютно ніяких", — сказав отець Тарасій Тимків.

За його словами, своє право проводити богослужіння в Хрестовоздвиженській церкві релігійна громада відстоюватиме в Європейському суді з прав людини.

Директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної військової адміністрації Інна Михайлова нам в коментарі підтвердила — такі громади наразі дійсно не перереєстровують.

"На даний час, відповідно до законодавства, ми не можемо реєструвати чи перереєстровувати статути УПЦ. В тому числі в нових редакціях. Так само не можемо вносити їх до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. Ми не можемо це робити, якщо вони у своєму повному найменуванні не вказують свою належність до керівного центру. Тобто, свою приналежність до московського патріархату", — пояснила Інна Михайлова.

Новини Хмельницького