За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Підозру отримала землевпорядниця, яка посприяла власниці генеруючих електричних установок у незаконному отриманні виплат за “зеленим тарифом”, Хмельниччина, червень-2026. Прокуратура Хмельницької області
На Хмельниччині повідомили про підозру 29 людям, серед яких депутати місцевих рад, керівники органів місцевого самоврядування, посадовці державних органів, керівники комунальних підприємств і установ, а також адвокати. За даними слідства, їхні дії призвели до збитків у бюджетній сфері на суму понад 106 мільйонів гривень.
Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.
За їхньою інформацією, у незаконному заволодінні земельними ділянками підозрюються начальник відділу ЦНАП селищної ради, керівник управління Хмельницької міської ради та адвокат, які незаконно змінили власників шести земельних ділянок площею майже 17 га. Збитки – 15 млн грн. В загальному впродовж 2024-205 років адвокат за схемою заволодів 60 га земель вартістю майже 54 млн.
На розтраті, привласненні бюджетних коштів та зловживанні під час закупівель викрили:
- селищного голову, директорку підрядної організації та інженера з технагляду на розтраті 14,6 млн гривень під час будівництва шкільного укриття у селищі Дунаївці;
- ексочільницю департаменту облдержадміністрації та директора приватного підприємства – в інтересах фірми безпідставно перераховано 3,5 млн грн бюджетних коштів під час розробки документації для регіонального ландшафтного парку "Мальованка";
- директора товариства, який не поставив пальне КНП "Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" та заволодів 8,7 млн гривень бюджетних коштів;
- директора комунального підприємства Красилівської селищної ради на розтраті коштів, виділених з держбюджету на створення пунктів прийому молока, чим завдано збитків на 8,2 млн гривень;
- начальника управління Нетішинської міської ради та інженера з технагляду, які завдали 4 млн гривень збитків під час будівництва пішохідного мосту;
- начальника аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС в області, який допустив невиконання підрядником зобов’язань та шкоду державним інтересам на суму понад 600 тис. гривень;
- колишнього виконувача обов’язків директорка начальника комунального підприємства Хмельницької міської ради на розтраті 680 тис. грн під час закупівлі пересувної лабораторії по завищеній вартості;
- виконуючу обов’язки сільського голови, начальника структурного підрозділу облдержадміністрації та фахівців з оцінки майна на розтраті майже 740 тис. гривень під час придбання будинку сімейного типу.

Начальника управління Нетішинської міської ради та інженера з технагляду підозрюють у завданні збитків під час будівництва пішохідного мосту, Хмельниччина, червень-2026 року. Прокуратура Хмельницької області
Зловживання при закупівлі електроенергії викрито в діях:
- начальника управління та керівника комунального підприємства Кам’янець-Подільської міської ради, збитки – 4,2 млн грн;
- начальника управління Славутської міської ради, збитки – 1,8 млн грн;
- начальниці управління Дунаєвецької міської ради, збитки – 885 тис. грн;
- директора комунального підприємства Городоцької селищної ради, збитки – понад 500 тис. грн збитків.
Також у шахрайстві та службовому підробленні підозрюється землевпорядниця, яка посприяла власниці генеруючих електричних установок у незаконному отриманні виплат за "зеленим тарифом" на суму 880 тисяч гривень.
Декларування недостовірної інформації допустили:
- ексначальниця одного з управлінь державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Мін’юсту, яка не задекларувала 20 млн грн, розміщених на іноземному рахунку;
- депутат Ямпільської селищної ради – не задекларував активи на суму 13,7 млн грн;
- двоє депутатів Славутської міської ради – 5,3 млн грн та 9,3 млн грн.
Суспільне Хмельницький намагалось зв'язатись із підозрюваними телефоном, щоб вони розповіли свою позицію. Проте ніхто не надав нам коментар. Тому щодо цього ми підготували інформаційні запити.
