На Хмельниччині більшає випадків кашлюку: чим небезпечна хвороба і як вберегтися

В Україні за перші два місяці 2024 року зареєстровано 515 випадків захворюваності. Фото: eestinen.fi

Поширеність захворювання залежить від колективного імунітету.

На Хмельниччині спостерігається зростання захворюваності на кашлюк. Ще у 2021-2022 роках не виявили жодного випадку цього захворювання, у 2023 – було зафіксовано 11 випадків. А починаючи з 2024 року й дотепер – їх вже є 30. При цьому захворюваність продовжує зростати, повідомила завідуюча дитячого інфекційного відділення Хмельницької інфекційної лікарні Вікторія Леньга.

За її словами, до Хмельницької інфекційної лікарні цьогоріч госпіталізували 8 хворих. Семеро з них проліковано, одна людина померла.

Кашлюк: симптоми

Вікторія Леньга пояснює, що кашлюк – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. При потраплянні у дихальні шляхи бактерії-збудники розмножуються на слизовій оболонці носоглотки, гортані, трахеї та бронхів. Внаслідок цього виникає довгий спазматичний кашель, який може тривати від 2 до 8 тижнів. При цьому вночі приступи кашлю можуть бути частішими.

Захворювання супроводжується загальною слабкістю і порушенням сну. Водночас підвищена температура і катаральні явища для кашлюка не характерні.

«Недуга починається поступово з сухого кашлю, який наростає в динаміці і переростає в напади спазматичного кашлю з інспіраторною «репризою». Особливо важко кашлюк протікає у дітей до 6 місяців. У них частіше виникають ускладнення з боку органів дихання, що може бути небезпечним для життя дітей молодшого віку», – розповідає завідуюча дитячого інфекційного відділення Хмельницької інфекційної лікарні.

Чим небезпечний кашлюк та як вберегтися

У Хмельницькому обласному центрі з контролю і профілактики хвороб закликають не затягувати, якщо спостерігаєте у себе чи своїх близьких симптоми цього захворювання. Адже воно може викликати цілу низку ускладнень. Серед них – пневмонія, судоми, набряк мозку, гіпоксична енцефалопатія та зупинка дихання.

Поширеність кашлюку залежить від колективного імунітету. Чим більше людей має від нього щеплення, тем менше виникає випадків захворюваності. Вікторія Леньга каже, вакцинація – це єдиний надійний варіант.

«В Україні щеплення від кашлюка є обов’язковим, дітей вакцинують у віці 2, 4, 6 та 18 місяців. Люди, не щеплені на кашлюк, можуть захворіти у будь-якому віці», – зазначила лікарка.

У дорослому віці щеплення варто робити кожні 10 років. Вагітні жінки – незалежно від того, вакцинували їх чи ні – на терміні від 16 до 32 тижнів вагітності теж мають вакцинуватися від кашлюку.

Читайте також: Сезон кліщів: половина з досліджених епідеміологами на Хмельниччині – інфіковані

Джерело

Новини Хмельницького