Закупили неякісні костюми на понад 14 млн грн: на Хмельниччині повідомили про підозру керівництву загону ДСНС

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

На Хмельниччині закупили неякісні костюми для рятувальників на понад 14 млн грн, лютий 2026 року. Державне бюро розслідувань

На Хмельниччині повідомили про підозру керівництву загону державної служби України з надзвичайних ситуацій. За версією слідства, вони закупили неякісні захисні костюми для рятувальників на понад 14 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

За їхньою інформацією, начальника загону та його заступника підозрюють у зловживанні службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28Кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення., ч. 2 ст. 364Санкція статті передбачає від трьох до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років та зі штрафом. КК України).

"Слідство встановило, що у 2022 році посадовці організували закупівлю 1 тисячі 730 комплектів хімічного захисту (костюм, рукавиці, чоботи та валіза). Для перемоги конкретного постачальника створили видимість конкуренції з трьома ціновими пропозиціями. Дві компанії виявилися фіктивними та не здійснювали відповідної діяльності", — йдеться у повідомленні.

У ДБР Державне бюро розслідувань.зазначили, що після укладення договору з бюджету сплатили понад 14 мільйонів гривень. Експертиза підтвердила, що отримані комплекти не відповідають технічним вимогам: мають ненадійні шви, а частина — без захисного скла. Посадовці знали про порушення, однак не ініціювали повернення продукції постачальнику.

За інформацією правоохоронців, йдеться про те саме підприємство, яке раніше поставило неякісні захисні комплекти для рятувальників Вінниччини. За тим фактом підприємниці вже повідомлено про підозру.

Новини Хмельницького