Майданчик звели за два місяця. Фото: автора
Він мріяв про це з 2018 року.
У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана з’явилася нова локація для дітей. Поблизу зоокуточка встановили дитячий майданчик, розроблений за ескізом полеглого захисника Андрія Черніцького. Його відкриття відбулося вчора, 23 травня, у День Героїв.
Ідея створити майданчик у Андрія Черніцького виникла у 2018 році, коли разом з дружиною відновлював у парку імені Чекмана металеві скульптури Миколи Мазура. Натхненний творчістю видатного митця, Андрій взявся проєктувати своє.
«Малював начерки на стінах у дитячій кімнаті та запитував у дітей, чи їм подобається», – згадує дружина захисника Іванна Черніцька у коментарі сайту «Є».
Згодом креслення і прорахунки матеріалів повністю готовими на папері. Своїм задумом тоді хмельничанин поділився директором департаменту Василем Новачком.
«Це дуже класна ідея. Ідея сім’ї: паучиха-мама, діти-павучата. Діти неслухняні, десь розбігаються… Створили дитячий майданчик за два місяці. Андрій хотів реалізувати цей проєкт у 2018 році, але тоді, на жаль, не склалося. Потім почалася велика війна і він з першого дня став на захист країни», – розповів заступник міського голови Василь Новачок.
Ідею майданчика Андрій Черніцький зобразив на ескізі у 2018 році. Фото: автора
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Андрій Черніцький, вдруге після 2014 року, пішов добровольцем боронити країну. Захисник служив у 19-му стрілецькому батальйоні, був командиром відділення. Обороняв Сумщину та Харківщину, у вересні 2022 року брав участь у звільненні Харківщини. Разом із побратимами тримав оборону поблизу Кремінної, на межі Донецької та Луганської областей. Внаслідок важкого поранення у бою 1 липня 2023 року Андрій Черніцький загинув…
«Реалізувати цей майданчик у пам’ять про Андрія – було нашим обов’язком. Думаю, нам вдалося. Майданчик максимально відповідає ескізам», – зазначив Василь Новачок.
Ідея захисника продовжить жити. Фото
Після урочистого відкриття дитячий майданчик відразу ожив. Діти катаються на гойдалках, підіймаються по павутинках і випробовують гірки різної висоти. Першими відвідувачами ігрової зони стала малеча пані Ольги. Каже, для дітей тут є все, що треба.
«Воно все зроблено в одному стилі і дійсно дуже цікаво. І на павутинці кататися, і по павутинці підійматися вгору, і з лапок павучка з’їжджати. І головне, якщо падають, то не боляче. Таке покриття хороше. Це відчуття затишку, такий куточок дитячого раю», – ділиться враженнями Ольга Гайбура.
Читайте також: У Хмельницькому створять школу операторів дронів