За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Лісівник-військовий Федір Осіпов, який повернувся з полону. Філія “Подільський лісовий офіс”
Під час недавнього обміну між Україною та Росією з полону було звільнено Федора Осіпова — військового та за професією лісівника з Хмельницького району, який провів у полоні майже два роки.
Про це повідомили у філії "Подільський лісовий офіс".
За їхньою інформацією, до початку повномасштабного вторгнення Федір працював майстром лісу в Хмельницькому надлісництві. Як тільки розпочалося вторгнення, разом із колегами-лісівниками він добровільно пішов до військкомату. Однак мобілізували його лише у березні 2023 року.
"Федір потрапив до 42-ї окремої механізованої бригади, де обійняв посаду старшого стрільця. Йому видали бронежилет та кевларовий шолом, а досвідчені військові ділилися знаннями про поведінку на передовій. 10 липня він уперше потрапив на фронт під Кремінною на Донеччині. Там, разом з побратимами, по кілька днів тримав позиції на "нулі", відбиваючи атаки ворога, після чого їх змінювали. Близько півтора місяця Федір воював на передовій, виконував бойові завдання, мріяв про перемогу та повернення до мирної роботи у лісі", — йдеться у повідомленні.
У філії "Подільський лісовий офіс" зазначили, що одного дня підрозділ Федора опинився в оточенні групи російських військових.
"Хоча командування дало наказ відступити, часу вже не було — російські солдати повністю заблокував позицію та відкрили потужний автоматний і кулеметний вогонь. Захисники відбивалися до останнього патрона, але сили були нерівні. Тих, хто вижив, включно з Федором, взяли в полон, забравши особисті речі, зброю й амуніцію", — інформують у філії.
За словами Федора, вказано у тексті повідомлення, їм пощастило, що не розстріляли одразу.
"Спочатку полонених відправили до колонії на Луганщині, а 10 грудня 2023 року перевезли до Росії. Там їх утримували у СІЗО та виправних колоніях, били, принижували, годували мінімально, щоб не померли. Камери були переповнені, спати доводилося по черзі, медичної допомоги не надавали. Особливо болісними були психологічні тортури: полонених змушували співати російський гімн, переконували у смерті рідних, щоб зламати їхній дух. Під час полону батько Федора не витримав невідомості та помер. Та чоловіка чекали сестра й дружина, які вірили у його повернення".
За інформацією "Подільський лісовий офіс", що полонених ізолювали від будь-якої правдивої інформації, не підселяли новоприбулих, щоб ті не розповідали про реальну ситуацію в Україні.
"За майже два роки у неволі Федір схуднув більш ніж на 10 кілограмів, загострилися хронічні хвороби. Сили йому додавали спогади про рідний ліс, стежки, якими ходив, співи птахів — усе, що любив у мирному житті", — йдеться у повідомленні філії.
У філії "Подільський лісовий офіс" зазначили, що 4 липня Федора Осіпова звільнили з полону під час обміну. Зустріли його на білоруському кордоні, переодягнули у чистий одяг. Нині він разом із побратимами проходить лікування та реабілітацію.