Тривалість заборони на риболовлю відрізняється залежно від водойми. Фото: з архіву редакції
Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство.
З 1 квітня в Хмельницькій області розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в Хмельницькому рибоохоронному патрулі.
За інформацією рибоохоронців, тривалість заборони відрізняється залежно від водойми.
«Так, на річці Дністер з усіма притоками вона триватиме з 1 квітня до 10 червня, у всіх інших річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) – з 1 квітня по 20 травня, у водосховищах – з 1 квітня по 9 червня», – зазначають в рибоохоронному патрулі.
Утім, відповідно до Правил любительського рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми.
Водночас під час нересту забороняється пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади. Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.
Як зазначають в рибоохоронному патрулі, порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.
Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 680 грн. А за незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність – штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Читайте також: Переходимо на літній час: не забудьте перевести годинник