За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Українська художниця популяризує самчиківський розпис у Тасманії. Анна Михальчук
Декоративний розпис, який виник у селі Самчики Хмельницької області, на острові Тасманія Австралійського союзу розвиває та популяризує українська художниця Анна Михальчук. Майстриня проживає там від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До 2022 року жінка навчалася у майстрів самчиківського розпису. Захопив її цей вид мистецтва одразу, як побачила їхні роботи.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла художниця самчиківського розпису Анна Михальчук.
Майстриня народилася і виросла у Києві. З початку повномасштабної війни в Україні жінка проживає на острові Тасманія. У її доробку з того часу 50 картин, серед робіт є і мурали.
"Самчиківський розпис – мій засіб показувати красу України. Засіб показати світові Україну та українську культуру. Показати і дати їм відчути красу, неповторність та колоритність українського стилю", — розповіла Анна Михальчук.
Хата в українському селі розписана в стилі самчиківського розпису, липень 2025 року, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Анна Михальчук розповіла, що вона — авторка світового рекорду. Ним стало видання книги, яку жінка створила разом із командою, коли була в Австралії.
"Це видання книжки "Forest Adventures/Лісові Пригоди" — перша в світі двомовна римована книжка, яка видана самчиківським розписом", — розповіла Анна Михальчук.
Художниця опанувала декоративний розпис від його майстрів, після того, як побачила картину написану самчиківкою.
Майстер із самчиківського розпису, липень 2025 року, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
"Я прочитала, що є село Самчики, що є чотири майстри, які популяризують цей розпис. Тоді мене вразили його багатогранність та життєрадісність. Це такий гармонійний танок – в кольорі та формах. Танок вогню та води", — розповіла Анна Михальчук.
Навчалася Анна в учениці Віктора Раковського – майстра із Самчиків, який є одним із першовідкривачів розпису. І разом з іншими майстрами розвиває цей вид декоративного мистецтва. Художник розповів, що його відновили на основі розпису скрині.
"На основі цієї скрині ми почали формувати свій розпис, але з елементами південно-східного волинського розпису. Тобто повинні бути крупні, великі, масштабні елементи та детал, розмаїття кольорів, щоб були сюжетні елементи", — розповів Віктор Раковський.
Робота художниці Анни Михальчук у стилі самчиківського розпису, липень 2025 року, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Під час одного з проєктів до повномасштабної війни майстри розписали в Самчиках стіни восьми хат та паркани. А цього року створюють артпростір, де планують навчати дітей та дорослих у місцевій художній школі, розповів майстер Сергій Касьянов.
"Для популяризації самчиківського розпису. Будемо проводити майстеркласи та артерапію", — Сергій Касьянов.