Як захиститися від ВІЛ

Вірус імунодефіциту людини вважається одним із небезпечних захворювань з високою смертністю, саме через відсутність вчасної реакції на потрапляння збудника до організму. Якщо на ранніх етапах ВІЛ-позитивним хворим назначають пожиттєве підтримувальне лікування, то при переході в термінальну стадію та СНІД, імунна система втрачає здатність боротися з патогенами й інфекціями, що може призвести до летальних наслідків. З метою своєчасного лікування варто робити тести на ВІЛ https://esculab.com/vil-eksprestest-yakisne-vyznachennya у випадках виникнення ризику зараження.

Особливості виявлення ВІЛ за допомогою тестів

ВІЛ вважається інфекційним захворюванням, збудники якого швидко розвиваються та розмножуються в організмі, що призводить до втрати імунітетом здатності захищатись від негативних чинників. Це відбувається через враження збудником клітин крові, які відповідають за гомеостаз та стійкість до інфекцій, розвитку злоякісних пухлин.

Небезпека ВІЛ криється у відсутності відчутних симптомів довгий час після зараження, що часто призводить до його виявлення уже на етапі невідворотних наслідків. Задля своєчасного діагностування та можливості взяти хворобу під контроль до того, як вона зруйнує імунну систему і завдасть організму великої шкоди використовують:

  • Експрес-тести.
  • Імуноферментний тест.
  • ПЛР аналіз.

Експрес тести дозволяють отримати швидкий результат, як на прийомі в лікаря, так і в домашніх умовах для подальшого діагностування. Як біоматеріал для такого типу досліджень використовуються слина або кров із пальця. При наявності інфекції в зразках присутні специфічні антитіла, які можна виявити за механізмом антиген-антитіло, який і являється основою методу.

Спеціальні одноразові набори можна придбати в аптеках, і самостійно здійснити збір слини ватною паличкою чи ланцетом проколоти палець. Далі зібраний матеріал переноситься в тест-систему, і протягом 15-30 хвилин на шкалі з’являться смужки з відповідним результатом.

Імуноферментний аналіз потребує використання венозної крові та обладнання, що передбачає його проведення в лабораторії. При позитивному результаті проводиться ще й імуноблот для підтвердження діагнозу, метод має точність в 99,9% та визначає антитіла до різних білків вірусу.

ПЛР діагностика побудована на основі полімеразної ланцюгової реакції, яка дає змогу визначити РНК ВІЛ. Особливість методики полягає у її інформативності на початкових етапах зараження.

Заходи профілактики ВІЛ

Носієм вірусу імунодефіциту являється ВІЛ-інфікована людина, від якої до організму здорової особи він може потрапити через кров, з грудним молоком матері або під час статевого контакту. Найкращий спосіб запобігти захворювання – дотримання простих правил:

  • захищений секс;
  • перевірка донорської крові;
  • недопустимість застосування використаних голок та шприців;
  • стерильність косметичних та медичних інструментів.

Рекомендовано проводити профілактичні огляди з частотою 1-2 рази на рік, та звертатись до лікаря при виникненні ситуацій з високим ризиком зараження.

Новини Хмельницького