Весною українські водії все більше переходять з зимових шин на літні, починають це робити коли температура підіймається більше 7 градусів і на дорозі немає суцільного шару снігу або льоду. На ринку представлений широкий асортимент шин від різних виробників, які відрізняються характеристиками, якістю, а також ціною. Тому іноді буває складно зорієнтуватися в пропозиціях та підібрати відповідні шини для свого авто.
Вибір літніх шин впливає на керованість автомобіля та безпеку водіння, тому при їх покупці важливо враховувати важливі фактори. Також ви повинні подумати про те, в якому транспорті ви будете їздити, який ваш стиль водіння, скільки кілометрів проїжджаєте на рік. Потім, звичайно, ви повинні зосередитися на розмірах, наприклад, шини 205 55 r16, і на тому, скільки ви готові в них інвестувати.
Які є цінові сегменти шин?
Шини поділяються на 3 основні класи, які відрізняються стилем водіння та середовищем, в якому ви найчастіше їздите:
- Економ клас, так званий бюджетний сегмент – це базовий тип шин для невибагливих автомобілістів.
- Середній клас – середній тип шин за всіма параметрами.
- Вищий клас, тобто преміум-сегмент – найкращі характеристики з точки зору продуктивності і особливо безпеки (гальмування на мокрій дорозі, ходові характеристики на снігу).
Якщо у вас літня гума минулого року, необхідно перевірити її стан і мінімальну глибину протектора. Однак необхідно розуміти, що зі зменшенням глибини протектора якість шин поступово знижується, тому, якщо глибина протектора ваших шин наближається до цієї межі, варто задуматися про покупку нових шин.
Коли переходити на літню гуму?
Згідно з рекомендаціями експертів, найкраще міняти зимові шини на літні, коли середньодобова температура протягом одного тижня стійко тримається вище +7°C. Однак, важливо також враховувати прогноз погоди, якщо очікуються заморозки, краще трохи почекати з заміною шин 235 65 r16c або інших розмірів. Оптимальним періодом для заміни шин в Україні вважається кінець березня – початок квітня.
Однак деякі водії, щоб заощадити, їздять влітку на зношеній зимовій гумі. Це небезпечно і може призвести до серйозних аварій. Адже зимова гума стає м’якою при високих температурах, через що погіршується зчеплення з дорогою і збільшує гальмівний шлях, ризик заносів.
Останнім часом все більше водіїв обирають всесезонні шини. Це зумовлено економією часу та коштів на сезонну заміну шин. Виробники шин також активно реагують на цей тренд, розробляючи нові моделі та суміші, які роблять всесезонні шини більш безпечними та ефективними. лад, нечасто буває суцільний шар снігу, їздять щодня або взагалі не з’їжджають з дороги в ожеледь. Однак недоліком є їх гальмівний шлях, який зазвичай довший. Не рекомендується використовувати всесезонні шини тим водіям, які їздять по трасі і в гірській місцевості.
Якщо ви не впевнені, які шини підходять для вашого автомобіля та стилю водіння, зверніться за консультацією до спеціалістів. Наприклад, інтернет-магазин Shinoman.ua пропонує широкий вибір шин від провідних світових виробників, а також кваліфіковану консультацію фахівців. У Shinoman.ua вам запропонують вибір шин, які відповідають вашому автомобілю, потребам і бюджету, нададуть інформацію про переваги та недоліки різних видів шин, а також нададуть рекомендації щодо догляду за шинами.