Як вибрати бюджетний планшет і не помилитись

Ринок планшетів пропонує безліч моделей у різних цінових категоріях. І якщо з флагманами сфери типу Apple і Samsung усе порівняно зрозуміло, з бюджетними виробниками набагато складніше. Про те, як правильно вибрати недорогий планшет, — далі в матеріалі.

Бренд відіграє роль

На маркетплейсах можна знайти безліч пристроїв від невідомих компаній. Але вибирати варто все ж із перевірених брендів. У такому разі користувач може розраховувати на:

  • гарантію;
  • наявність оригінальних комплектувальних;
  • технічну підтримку менеджерів.

Серед бюджетних брендів найпопулярнішими вважають планшети Pixus, Realme, Blackview та Digma. Також є недорогі моделі в Huawei та Honor.

Операційна система

Більшість планшетів підтримують Android. Треба звертати увагу на версію ОС і намагатися вибрати актуальну.

Бюджетні таблети на iOS — застарілі моделі або відновлені. У деяких випадках це може ускладнювати використання гаджета.

Варто зауважити, що окремі бренди також пропонують особливі інтерфейси для своїх пристроїв:

  • Pixel UI для планшетів Google;
  • One UI для Samsung;
  • HyperOS для Xiaomi;
  • MagicOS для Honor.

Що актуальніша версія оболонки, то стабільніше працює пристрій.

Розмір та екран

Більший планшет — дорожчий. Це зумовлено розмірами екрана, через що потрібно встановлювати потужнішу батарею, зміцнювати корпус тощо.

Звертати увагу також необхідно на роздільну здатність. Для комфортної роботи на екранах діагоналлю 8 дюймів вона має бути від 1280×800 до 2160×1080. Для 11-дюймових моделей — від FHD+.

Матриці також відіграють свою роль. Найбюджетніші — TFT і TN, але з ними складно працювати, наприклад, на вулиці. IPS та PLS непогані, проте можуть із часом вицвітати. AMOLED і OLED — дорожчі варіанти, але якісні, довговічні та чудово передають зображення.

Процесори та пам’ять

Лідерами ринку вважають чипи Qualcomm та Apple. Непогані серед бюджетних — MediaTek та Spreadtrum. Проте відіграє роль також генерація процесора, тому варто опиратися на відгуки покупців або показники бенчмарків.

На продуктивність планшета впливає, зокрема, місткість оперативної пам’яті. Вибирати краще від 8 ГБ, адже 6 ГБ часто мало для комфортної роботи з усіма сучасними іграми та програмами. Вбудованої пам’яті має бути достатньо для конкретних потреб, але зазвичай бюджетні бренди пропонують використовувати додаткові SD-картки.

Інтерфейси та зв’язок

Найголовніші — це Wi-Fi та Bluetooth. Проте вибирати необхідно актуальні версії. З інтернетом проблеми бувають рідко, а ось неможливість приєднати безпровідні навушники через застарілу версію Bluetooth — ситуація розповсюджена.

Слоти для SIM-карток додають вартості планшету. Це зручно, адже можна користуватися мобільним інтернетом і зв’язком, проте для такого пристрою — необов’язкова функція.

Новини Хмельницького