Польський паспорт потрапив у першу п’ятірку рейтингового списку Passport Index. Своєму власникові він відкриває доступ до багатьох можливостей у соціальній, економічній та політичній сферах. Тому щороку кількість українців, які стають громадянами Польщі, збільшується. Значна частина з них отримує громадянство Польщі за походженням. Проконсультуватися щодо цього питання можна на сайті юридичного маркетплейса Consultant.
Хто може стати громадянином Польщі за походженням
Норма закону щодо набуття польського громадянства за походженням або, як його часто називають, за правом крові чи за корінням, застосовується в таких випадках:
- незалежно від місця народження громадянином країни стає дитина, якщо хоча б один із батьків є поляком;
- набути громадянство можуть особи, чий предок був поляком.
Дорослі претенденти на отримання громадянства за походженням обов’язково мають володіти польською мовою на рівні не нижче, ніж В1, знати історію країни та документально підтвердити родинні зв’язки.
Які документи підтверджують польське походження
Згідно із законодавством Польщі, підтвердженням «коріння» вважаються документи предків, у яких є запис про національну приналежність. Це можуть бути:
- посвідчення особи;
- документ про службу в польській армії;
- витяг із розпорядження про депортацію;
- довідка про реабілітацію;
- свідоцтво про народження, шлюб, розлучення чи смерть.
Підтвердженням польського походження можуть бути також записи в церковних книгах про хрещення, одруження чи смерть, якщо в них вказана національність осіб.
Маючи документальні підтвердження права на громадянство за походженням, претендент має подати в консульство заяву та пакет документів: паспорт, свідоцтво про народження, документи про освіту, довідка про доходи. Усі вони подаються в перекладі польською.
Процес набуття громадянства Польщі за походженням непростий та потребує часу. Підготуватися до нього та успішно пройти процедуру допомагають працівники юридичного маркетплейса Consultant.