Завдяки американській актрисі Греті Гарбо джемпери стали одним з головних елементів жіночого гардеробу в 1920-х роках. Зручні та теплі, светри ідеально підходять для повсякденного використання. Однак є деякі «небезпеки», які не дають модницям спокою. Якщо неправильно підібрати модель, вони можуть виглядати на кілька розмірів більшими, ніж є насправді. Купити «правильні» вироби можна, відвідавши магазин жіночого одягу.
Різноманітність кольорів, довжини рукавів, форм і фактур дає жінкам свободу вибору, але тільки знання основних правил підбору цього елемента гардеробу допоможе підібрати варіант і купити светр жіночий, який підійде саме вам і дозволить виглядати яскравіше і привабливіше.
Як правильно підібрати светр для своєї фігури?
Розглянемо наступні основні рекомендації, як вибрати правильну модель для вашої фігури:
- Тип фігури «яблуко». Жінкам з таким типом фігури варто уникати моделей короткої довжини. Головне, що потрібно розуміти в процесі вибору правильного варіанту светра – він повинен приховувати проблемні зони і зміщувати фокус уваги. Варто обирати модель з довжиною, що сягає найширшої частини стегна і має акценти в горі (наприклад, V-подібний виріз або асиметричну горловину). Бажаний ефект також можна створити за допомогою аксесуарів.
- «Груша». Дівчатам з силуетом, що підкреслює стегна, варто уникати довгих або обтягуючих моделей. У цьому випадку правильним вибором буде підібрати модель, здатну компенсувати брак об’єму у верхній частині тіла і підкреслити витончену талію, яка є головною перевагою «груші».
- «Банани». Жінкам зі стрункою «прямокутною» («банан») фігурою не складе труднощів підкреслити талію і створити силует «пісочний годинник» за допомогою пояса. Ідеально підійдуть варіанти, здатні створити рівномірний об’єм у верхній і нижній частині фігури, особливо джемпери великої в’язки.
- «Полуниця». Модні експерти рекомендують уникати моделей з акцентами вгорі, які візуально збільшують і без того широкі плечі. Дівчатам з фігурою «перевернутий трикутник» («полуниця») варто уникати джемперів з великими комірами і занадто яскравими принтами. Для створення гармонійного силуету використовуйте подовжені моделі з гумками на подолі для створення об’єму в області стегон.
Мода на трикотаж так само динамічна, як і будь-який інший елемент жіночого гардеробу, але завдяки великому асортименту на сучасному ринку, ви знайдете светр, який ідеально поєднує в собі комфорт і елегантність.
Які матеріали хороші для джемперів?
Найпоширенішими матеріалами для джемперів є вовна, кашемір, мохер, бавовна, акрил та інші синтетичні матеріали. Як правило, джемпери з вовни або кашеміру коштують набагато дорожче, ніж джемпери з синтетики. У чому переваги кожного матеріалу?
Кашемірові джемпери
Кашеміровий светр вважається найкращим вибором. Його основні переваги в тому, що він дуже м’який, легкий, теплий і комфортний на тілі. Кашемір отримують шляхом ручного вичісування густого підшерстя кіз. Одна коза дає 150-200 грамів сировини на рік. Однак варто пам’ятати, що догляд за такими джемперами дуже вибагливий і вимагає дбайливого носіння і прання.
Вовняні светри
За вовняними джемперами легше доглядати, ніж за кашеміром, але вовняна пряжа може бути колючою і викликати дискомфорт у людей з чутливою шкірою. Головна перевага таких джемперів – вони дуже теплі.
Джемпера з мохеру
Джемпера з мохеру теплі, м’які, об’ємні та приємні на дотик. Однак, незважаючи на безліч переваг, вони мають і деякі особливості. Цей матеріал схильний до утворення катишків, а волокна прилипають до іншого одягу. Тому не зайвим буде мати клейкий валик для чищення.
Светри з ангори
Ангорська вовна настільки м’яка і тепла, що є незамінним матеріалом для джемперів навіть під час суворих зимових морозів. Такі вироби не виглядають об’ємними і мають чудові властивості, що облягають тіло. Однак слід зазначити, що шерсть в таких джемперах швидко збивається в грудки, особливо там, де є пряме тертя. Такі джемпери не рекомендується одягати під верхній одяг.
Щільність в’язання
Від щільності в’язки залежить не тільки те, наскільки джемпер теплий, але й те, чи надає він об’єму силуету. Джемпера з товстого трикотажу роблять верхню частину тіла більшою, тому, якщо ви не хочете створити нарочито громіздкий образ, обирайте джемпер не надто довгий, а довжиною до середини стегна.
Якщо вони щільно пов’язані з тонкої вовни, то можуть замінити демісезонний верхній одяг, або ж ви можете ходити в них взимку з осіннім пальто. Якщо частка вовни або кашеміру недостатньо висока, вони просто не будуть досить теплими.
В будь-якому випадку ви маєте можливість обрати ту річ, яка вам до вподоби!