У Шепетівці на Хмельниччині на честь двох загиблих Героїв України назвали вулиці

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Герої України Володимир Українець (ліворуч) та Артем Слісарчук, на честь яких вирішили назвати вулиці у Шепетівці. Шепетівська міська рада

У місті Шепетівка, що на Хмельниччині, дві вулиці відтепер називатимуться на честь Героїв України Володимира Українця та Артема Слісарчука. Обоє захисників загинули під час виконання бойових завдань на російсько-українській війні. Згодом їм були присвоєні звання Герой України посмертно.

Рішення щодо перейменування вулиць на честь Героїв одноголосно прийняли депутати Шепетівської міської ради на пленарному засіданні сесії, що відбулося 28 травня.

Згідно рішення Шепетівської міськради, вулицю Рубіжну (колишню Шешукова) перейменували на честь Володимира Українця, а вулицю Олекси Береста — на честь Артема Слісарчука.

За словами Шепетівського міського голови Віталія Бузиля, з проханням щодо присвоєння вулиці Рубіжній ім'я Володимира Українця звернулася мати загиблого військового. Він народився та виріс у Шепетівці саме у тому мікрорайоні.

"Ра­ні­ше на за­сі­дан­нях постійних депутатських ко­мі­сій ми прий­ня­ли рі­шен­ня да­ва­ти ву­ли­цям загальні назви, але тут мо­ва йшла про пе­рей­ме­ну­ван­ня ву­ли­ці на честь за­хис­ни­ка, яко­му прис­во­єно по­чес­не зван­ня Ге­роя Ук­ра­їни з вру­чен­ням ор­де­на "Зо­ло­та Зір­ка" пос­мер­тно. Тому ми вирішили підтримати прохання його матері. Крім того, оскільки в нашій громаді ми маємо два таких захисника, яким присвоєне звання Героя України, то вирішили ім'ям ще одного героя — Артема Слісарчука, також назвати вулицю", — розповів Суспільне Хмельницький Віталій Бузиль.

Що відомо про Героїв України з Шепетівки

  • Володимир Українець — під­пол­ков­ник Служ­би без­пе­ки Ук­ра­їни. Народився 20 лютого 1982 року в Ше­пе­тівці. Після закінчення вишу у Кам'янці-Подільському переїхав до Запоріжжя, де одружився та оселився з родиною. За­ги­нув Володимир Українець 29 листопада 2022 року під час проведення оперативно-бойового заходу в районі населеного пункту Білогір'я По­ло­гівсь­­ко­го району За­по­різь­­кої об­лас­ті. Військовий ефек­тив­но коригував ар­ти­ле­рію ЗСУ по си­лам та за­со­бам во­ро­га, по­дав­ляючи вог­не­ві точ­ки та завдаючи цим втрат його жи­вій си­лі. Але під час ма­со­ва­но­го обс­трі­лу та не­од­но­ра­зо­во­го пря­мо­го влу­чан­ня в зак­ри­ту по­зи­цію, з якої здій­­сню­ва­ло­ся ко­ри­гу­ван­ня, от­ри­мав поранення, несумісні з життям. Згідно указу президента від 8 липня 2023 року, Володимиру Українцю посмертно присвоєно зван­ня Ге­рой Ук­ра­їни з удос­то­єн­ням ор­де­на "Зо­ло­та Зір­ка".
  • Артем Слісарчук — стар­ший лей­­те­нан­т, на­чаль­­ни­к зе­ніт­ної ра­кет­ної об­слу­ги зе­ніт­но­го ра­кет­но­го пол­ку По­віт­ря­но­го ко­ман­ду­ван­ня "За­хід" ЗСУ. Народився 2 квітня 1990 року в Шепетівці. Після школи закінчив технікум, а тоді, у січні 2013 року, вступив на військову службу за контрактом до військової частини зенітної ракетної батареї . Пройшовши шлях від простого солдата до сержанта, вирішив вступити до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Його офі­церсь­ка кар’єра по­ча­ла­ся з по­са­ди на­чаль­ни­ка зе­ніт­ної ра­кет­ної об­слу­ги. Вже з сво­їх пер­ших ро­та­цій в зо­ну проведення ан­ти­те­ро­рис­тичної опе­ра­ції, Ар­тем по­ка­зав се­бе як справ­жній офі­цер, приклад муж­ності і пат­рі­отиз­му. Від по­чат­ку пов­но­мас­штаб­но­го втор­гнен­ня Росії в Україну, Артем Слісарчук ра­зом із поб­ра­ти­ма­ми ви­ко­ну­вав бойове зав­дан­ня на Харківщині. Сьомий ви­їзд на лі­нію зіт­кнен­ня став для нього ос­тан­нім. Він загинув 24 березня 2022 ро­ку під час ве­ден­ня про­ти­по­віт­ря­но­го бою з аві­аці­єю во­ро­га. Пос­мер­тно Ар­те­му Слі­сар­чу­ку прис­воїли зван­ня Ге­роя Ук­ра­їни з удос­то­єн­ням ор­де­на "Зо­ло­та Зір­ка". Від­по­від­ний Указ Пре­зи­дент Ук­ра­їни під­пи­сав 2 квіт­ня 2022 ро­ку — у день, ко­ли за­гиб­лий мав би свят­ку­ва­ти свій 32-й день на­род­ження.

Новини Хмельницького