В мережі пропонують безліч варіантів грошової допомоги, але це шахрайські схеми. Фото: ілюстративне з мережі
Поліція нагадує громадянам про те, як діє розповсюджена шахрайська схема щодо різноманітної фінансової допомоги.
Правоохоронці області закликають громадян не довіряти сумнівним оголошенням в мережі про фінансову допомогу. Розповсюджена шахрайська схема діє наступним чином: шахраї поширюють інформацію про різноманітні соціальні виплати у соцмережах, далі створюють сторінки-клони держустанов та міжнародних організацій. Серед них можуть бути і представництва ООН, Червоного Хреста, благодійні фонди та інші організації. Ціль одна – змусити користувача перейти за фіктивним посиланням.
За інформацією пресслужби Шепетівського райуправління поліції, саме у таку шахрайську пастку натрапила 68-річна жителька Нетішина. З відповідною заявою до правоохоронців вона звернулася вчора, 19 березня, коли розповідала про втрачені нею понад 10 тисяч гривень.
Перейшовши за посиланням на фішинговому сайті, жінка ввела персональні банківські дані та номер картки для нібито зарахування грошей. Проте фінансової допомоги так і не отримала, натомість особисто «допомогла» зловмисникам. За фактом шахрайства слідчі Шепетівського райуправління поліції розпочали кримінальне провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України та встановлюють усі обставини події.
А також вкотре нагадують громадянам основні правила, які допоможуть зберегти власні гроші:
- отримуйте інформацію, особливо — з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
- не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім;
- у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляйте про це правоохоронцям.
Читайте також: Для тих, хто опинився у скрутному становищі: у Хмельницькому створили кризове відділення