У храмі на Хмельниччині відбулася різдвяна служба українською мовою

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Настоятель храму проводить службу, 25 грудня 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Перше різдвяне богослужіння українською мовою сьогодні відбулося у Свято-Покровському храмі села Чепелівка, що на Красилівщині. Більше року тому релігійна громада прийняла рішення перейти до Православної церкви України та в січні цього року жителі села зайшли до храму.

Про це Суспільне Хмельницький розповів настоятель храму отець Богдан Шелест.

При свічках через відключення електрики лунає перша різдвяна літургія українською мовою в Свято-Покровському храмі села Чепелівка, що у Красилівській громаді. В січні цього року жителі Чепелівки, що більшістю проголосували за перехід до Православної церкви України – змогли зайти до храму, розповіла прихожанка Лариса Гончарук.

"Я розумію кожне слово, яке мовиться з вуст священника, від хористів. Бо я і раніше відвідувала храм, але я слухала просто, стояла стороннім спостерігачем. Зараз все знаю, можу підспівувати, все розумію. І я вважаю, що ми зробили свій вибір правильно".

Повернення до віковічних традицій – таким вважає сьогоднішнє святкування Різдва прихожанка Світлана Островська.

"Адже святкування Різдва 25 грудня – це давня традиція. Ще до духовного поневолення Україна з усім світом святкувала".

Прихожанка запалює свічку, 25 грудня 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами церковної старости Олена Колесник, до нової дати Різдва призвичаїлись ще не всі прихожани. Та поступово, додала, люди звикнуть.

"Перші рази думали, що це до католицького відноситься, а тепер все зрозуміли. Отець Богдан розказує щоразу на кожній службі, що це все зовсім інакше, що все було так раніше, але нам переказували зовсім по-іншому. І, слава Богу, потихеньку-помаленьку перейдемо всі. Люди тримаються гурту і знають, що ми йдемо правильним шляхом".

Аби в храмі зазвучала перша різдвяна молитва українською мовою, прихожанам довелося пройти складний шлях після переходу до Православної церкви України, розповів настоятель храму.

"Прихильники російської церкви зачинялися, не пускали в храм. Але з Божою допомогою, завдяки небайдужим людям, з підтримкою вдалося ввійти в храм. Той священник і ті хористи, які тут молилися до нас – вирішили не переходити, залишити свою паству. Хор набирався практично з нуля, лише дві хористки, які співали в тому хорі – перейшли. Він за такий досить короткий проміжок часу, це трохи більше, ніж пів року, вже повноцінно може співати й богослужіння, і літургію. І сьогоднішнє святкове богослужіння ми чуємо".

Новини Хмельницького