За інформацією: Суспільне Хмельницький.
У Хмельницькому відбувся ярмарок вакансій для ветеранів та ветеранок, 23 травня 2025. Суспільне Хмельницький
Навчання, консультування, менторська підтримка, стажування, працевлаштування та відкриття власного бізнесу. Таку програму передбачає проєкт "Розбудови моделей реінтеграції ветеранів в агросектор". Близько 100 учасників відвідали захід у Хмельницькому, на якому представники агросектору ділилися знаннями, представляли перелік вакансій для ветеранів, ветеранок та їх родин.
Про це Суспільному розповіла організаторка заходу Олена Лендюк.
З її слів, ярмарок вакансій має допомагати ветеранам працевлаштуватися в аграрній сфері, заснувати або розвинути власне агропідприємство.
"Менеджмент в агросфері перший та другий модулі — це цифровізація, штучний інтелект, ІТ, третій — основи фінансової грамотності, дуже цікавий. У нас є технологія вирощування нішевих культур. І останній модуль — це грантова підтримка, агробізнес для ветеранів".
Учасник заходу Сергій – ветеран звільнений зі служби у 2023 році через травму, яку отримав на Донеччині. Зараз має фермерське господарство з зерно-бобовими культурами. Сьогодні він долучився до проєкту реінтеграції ветеранів та ветеранок в агросекторі. Сергій розповів, хоче дізнатися про нові можливості розвитку бізнесу та можливість отримання гранту, а також зізнався, на що витратить гроші від нього.
"Склад побудувати. Порти зараз по-різному працюють. Так само в Європу зараз мало возять".
Ще один ветеран Олег розповів, подібні проєкти є важливими для ветеранів та їх сімей. Маючи власний бізнес, хоче більше дізнатися про його ведення.
"Для того, щоб можна розвинути свій бізнес більше, знайти колег по тій справі, може, вирішити питання допоможуть, які самому не можна вирішити".
Зі слів учасника АТО/ООС Рустама, він вже неодноразово відкривав власний бізнес та готовий поділитися з іншими ветеранами подробицями ведення власної справи. Працює в деревообробній галузі.
"Є чим поділитися з ветеранами, з майбутніми бізнесменами, розповісти, з чого почати, на що звернути увагу, як адаптуватися після війни".
Близько трьох тисяч вакансій на сьогодні пропонує служба зайнятості. Також запущений експериментальний проєкт, в якому служба зайнятості пропонує навчання учасникам бойових дій у центрах профтех, розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Віталій Бандирський.
"Понад 400 освітніх програм ми пропонуємо учасникам бойових дій, для того, щоб вони отримали другий фах, підвищили кваліфікацію".
З його слів, ветерани та ветеранки можу отримати гранти та мікрогранти для започаткування власної справи.
"250 тисяч гривень для учасника бойових дій, 500 тисячгривень для учасника бойових дій, а також для одного члена сім’ї та 1 мільйон гривень для того, щоб масштабувати бізнес учасникам бойових дій, який здійснює підприємницьку діяльність не менше одного року".