У Хмельницькому провели майстер-клас з писанкарства: яким технікам навчали

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Учасники майстер-класу розмальовують писанки, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Це сакральне мистецтво і воно дуже-дуже благородне для душі. Бачте, в одній квітці: птахи, квіти, дерево роду", — розповіла Іванна Тарасюк.

На майстерці давньому мистецтву навчала керівниця гуртка "Писанка" із Дунаєвеччини Валентина Войткова. Майстриня показала попередні роботи своїх учнів. Писанки виставили в обласному художньому музеї. Валентина Войткова пояснила значення символу "дерево життя".

Колекція розмальованих писанок, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Нижня частинка — це наші предки. Горщик, вазончик — це предки, минуле, те, що в нас було. Середня частинка розгалужена і там найбільше квітів. Середня частина — це те життя, в якому ми зараз", — пояснила майстриня.

Валентина Войткова розповіла, що на Поділлі найчастіше використовують для писанкарства барвники чорного, червоного та білого кольорів.

Писанки, розмальовані під час майстер-класу, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Наш Подільський край є родючий, землеробством ми займалися, тому основний колір — це чорний, що означає землеробство. І багато рослинних символів. Червоний колір — це означає захист".

Перед Великоднем організовують низку майстерок з розпису писанок, розповіла науковиця Хмельницького обласного художнього музею Марина Заславська. На першій — були присутні 20 учасників. На дві наступні — також вже зареєструвалися учні хмельницьких навчальних закладів.

"На наступні майстер-класи також будемо набирати по 20-25 учасників, бо майстрині потрібно приділити увагу кожному відвідувачу-учаснику", — розповіла Марина Заславська.

Марина Заславська розповіла, близько місяця діятиме виставка колекції писанок. Протягом цього часу проведуть й інші два майстер-класи.

Новини Хмельницького