За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Презентація нових тролейбусів у Хмельницькому, 24 лютого 2026 року. Суспільне Хмельницький
Сьогодні, 24 лютого, у Хмельницькому презентували шість нових тролейбусів, чотири з яких — з автономним ходом. Частину з них уже з завтрашнього дня запустять у тестовому режимі на продовженому маршруті № 8. Цей маршрут з’єднує мікрорайон Гречани з центром міста.
Про це Суспільному розповів директор Хмельницького комунального підприємства "Електротранс" Сергій Бобух.
"Завтра почне діяти подовжений маршрут №8 до зупинок на вулиці Шухевича, 125 та Шухевича, 125а. Перший рейс від станції «Шухевича, 125» відправлятиметься о 7:05. У години пік автобус №8 курсуватиме майже кожні 22 хвилини. У міжпіковий час інтервал руху становитиме приблизно 33 хвилини".
За словами міського голови Олександра Симчишина, у межах великого проєкту, який реалізується в партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку та Європейським Союзом, анонсовано постачання 44 тролейбусів. Із них 36, включно із сьогодні презентованими шістьма, вже перебувають у Хмельницькому.
Також він зазначив, що розмір гранту в цьому проєкті становить 4 мільйони 450 тисяч євро — це кошти, отримані від Європейського Союзу. Понад 1 мільйон євро — співфінансування з міського бюджету, а решта коштів, близько 10 мільйонів євро, — це кредит Європейського банку реконструкції та розвитку.
"Нагадую, що в проєкті передбачені не лише нові тролейбуси, а й модернізація нашого депо КП "Електротранс", оновлення зупинок громадського транспорту та загальне покращення матеріально-технічної бази. Коли отримаємо останні вісім тролейбусів, визначимося, куди саме вони курсуватимуть і на яких маршрутах працюватимуть тролейбуси з автономним ходом із запасом до 20 кілометрів".
Зі слів Олександра Симчишина, тролейбуси пристосовані до потреб людей з інвалідністю. Вони оснащені камерами відеоспостереження, системами кондиціонування та вентиляції, тепловими кнопками, мультимедійними екранами, датчиками автоматичного підрахунку пасажирів і USB-розетками. Останні 8 тролейбусів доставлять до кінця березня 2026 року.
