У Хмельницькому парафіяни Свято-Успенського собору вдруге святкують Великдень в українській церкві

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Парафіяни Свято-Успенського храму, що у мікрорайоні Ружична в Хмельницькому, чекають на освячення великодніх страв. 5 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Парафіянин Свято-Успенського храму ПЦУ Роман розповідає, чим для нього є Великдень.

"Свято Воскресіння Ісуса Христа, якого розіп’яли на хресті в Єрусалимі, символізує перемогу добра над злом, життя над смертю", — каже Роман.

Християни східного обряду мікрорайону Ружична, що у Хмельницькому, прийшли до Свято-Успенського архієрейського храму на Великодню Літургію та освячення святкових страв, розповідає настоятель церкви Захарій Залізний.

Настоятель Свято-Успенського храму Православної церкви України Захарій Залізниий. Суспільне Хмельницький"Ми сьогодні на Великдень, на Пасху Христову, прославляємо воскреслого Господа, який подолав смерть, який дарував життя людям, життя вічне. Це перша парафія у місті Хмельницькому, яка здійснила приєднання до помісної української автокефальної православної церкви — до Православної церкви України. Перша, і вже два роки тут звучить молитва за українських воїнів, за українське військо, за українську державу. Головне, українською мовою, зрозумілою", — каже настоятель.

Військовослужбовець Руслан прийшов до церкви, аби помолитися за своїх побратимів та рідних. Каже, віра в Бога йому допомагає зберегти стійкість під час війни.

"Сьогодні Пасха, Великдень. Прийшли святити кошики, в яких знаходиться їжа, яку нам Бог посилає, благословляє. Найголовніше — вірити, що освячена, що від Бога", — говорить захисник.

Військовослужбовець Руслан разом з іншими парафіянами прийшов на Великдень до церкви, аби помолитися за своїх побратимів. 5 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Священник у своїй проповіді прирівняв наших новітніх героїв, які віддали своє життя за Україну, до Ісуса Христа, який пожертвував життям заради людей.

"Вони уподібнюються до Ісуса Христа, тому що Христос, ми сьогодні кажемо, що "Христос смертю смерть подолав". Наші герої там, на лінії зіткнення, своєю смертю долають ту велику смерть, яка може прийти на наші землі. З нами Бог, з нами правда, і ми обов’язково переможемо! І це нам нагадує сьогоднішнє свято", — розповідає отець Захарій Залізний.

Зоряна пасочка однієї з молодших прихожанок Свято-Успенського храму в Хмельницькому, яку вона принесла освятити у Великдень. 5 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Хмельничанка Леся говорить, що Великдень їй нагадує дитинство — світле родинне свято, коли усі разом за великим столом смакують бабусину паску та цокаються крашанками.

"Це така нагода, адже не кожного дня всі можуть побачити один одного. Є родичі, які здалеку приїжджають, з якими рідко бачишся, тому це свято об’єднує сім’ю. Я жителька цього мікрорайону. Прийшли сьогодні святкувати Пасху, посвятити паску. Хочемо усі мирного неба над Україною. Напевне, це найбажаніша мрія для всіх українців", — каже жінка.

Освячення пасок на Великдень у Свято-Успенському храмі в Хмельницькому. 5 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Леся прийшла до храму з родиною. Старша дочка принесла посвятити свою "зоряну" пасочку.

"Дві пасочки: одна моя, одна — сестри. Пекла її бабуся, але я її прикрашала. Щось підказало мені, що потрібно ніби зорі зробити. Я мрію, щоб закінчилась війна", — говорить дівчинка.

Зі слів настоятеля храму, в умовах воєнного стану це третій Великдень українців.

Новини Хмельницького