У Хмельницькій організації “Врятуй життя” сповільнився процес прилаштування тварин

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Вольєри із тваринами у притулку “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Хмельницька громадська організація "Врятуй життя" вже понад десятиліття займається порятунком покинутих тварин. Ініціатива стала прихистком для багатьох собак та котів, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова громадської організації захисту тварин "Врятуй життя" Олена Голубнича.

З її слів, сьогодні у притулку проживають 250 тварин — 200 собак та 50 котів. Їх кількість постійно змінюється, адже майже щодня туди надходять нові мешканці.

"Одних вдається вилікувати та повернути на попереднє місце, інших прилаштовуємо у нові родини. На жаль, деякі не виживають, оскільки до нас часто потрапляють дуже хворі, травмовані або старенькі тварини".

Територія притулку для тварин ГО “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Голова організації розповіла, що у притулку для котів облаштовано дві спеціальні кімнати.

"Перша кімната призначена для постійних мешканців — отів, яких не вдалося прилаштувати, і вони залишаються у нас на тривалий час. У цю кімнату нових тварин не приймають. Вона оснащена всім необхідним: опаленням, пластиковими вікнами, решітками та антимоскітними сітками, щоб забезпечити комфорт і захист від комах у теплу пору року".

Кімната для котів у притулку “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Олена зауважила, що для тимчасового перебування котів є спеціальний будинок.

"Він оснащений кондиціонером, захисними решітками та кварцовою лампою для дезінфекції. У теплу пору року приміщення щотижня повністю кварцується, для чого тварин виносять надвір. Крім того, завдяки благодійному фонду "Щаслива лапа" притулок отримав апарат для дезінфекції повітря, що дозволяє проводити обробку приміщення без переселення тварин".

Кіт сидить біля вікна у будинку для котів “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

За її словами, новоприбулі тварини обов’язково проходять карантин, вакцинацію та ревакцинацію, і лише після цього їх інтегрують до інших мешканців. Усі коти та собаки в притулку щеплені.

"Для собак створені окремі умови. Вони живуть у спеціальних вольєрах, замовлених у виробників. Кожен вольєр — це міцна металева конструкція з дерев'яною підлогою, дахом і стінами. Усередині облаштовані утеплені будки, наповнені соломою, щоб забезпечити тваринам комфорт і тепло".

Олена поділилася, що притулок тісно співпрацює з усіма ветеринарними клініками міста Хмельницький.

"Зокрема, звертаємося до Хмельницької міської клініки у районах Ракове та Дубово та співпрацюємо з першим військовим шпиталем ветеринарної медицини у Шаровечці.

Мешканці притулку для тварин “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Голова організації доповнила, що, окрім того, у притулку діє ветеринарно-волонтерська швидка допомога.

"У нашій команді є працівник, який виїжджає на виклики у випадках ДТП за участю тварин або коли вони опиняються у скрутному становищі. На місці він надає першу ветеринарну допомогу, після чого транспортує постраждалу тварину до клініки, де проводять необхідні маніпуляції, операції та лікування. Далі тварина проходить реабілітацію в притулку, а згодом, за можливості, повертається на попереднє місце проживання. У місті є багато волонтерів, які опікуються тваринами, забезпечуючи їм лікування та харчування. Якщо тварина залишається без куратора, вона знаходить прихисток у нашому притулку".

Зі слів Олени, через брак місця у притулку наразі призупинено приймання нових собак і котів.

"Ми змушені тимчасово призупинити приймання котів, оскільки процес їх прилаштування значно сповільнився. Нових тварин можемо взяти лише після того, як знайдемо дім для 3-4 котиків. Ситуація з собаками ще складніша. Вартість одного вольєра для двох собак становить 23 тисячі гривень, окремо оплачується доставка — 2 тисячі гривень. Якщо йдеться про менший вольєр для однієї собаки, його ціна складає 19 тисяч гривень без урахування доставки. Витрати на облаштування нових вольєрів дуже високі, і навіть якщо ми зможемо знайти кошти, нам просто немає де їх розмістити – вся територія притулку вже повністю зайнята".

Собаки, які мешкають у притулку “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Голова організації захисту тварин розповіла, що у 2024 році міська рада виділила ділянку для будівництва нового притулку.

"Ми отримали офіційну ділянку по договору сервітуту від міської ради, а саме від Хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс". Наразі тривають кошторисні роботи для визначення вартості всіх етапів будівництва. Після їх завершення ми плануємо розпочати масштабний збір коштів і пошук спонсорів для створення нового сучасного притулку. Ділянка, виділена під будівництво, має складний рельєф із великими перепадами ґрунту, що ускладнить роботи. Проте ми впевнені, що завдяки підтримці хмельничан, зооволонтерів та благодійних фондів нам вдасться побудувати сучасний і комфортний притулок для тварин".

Олена зазначила, цього року місцева влада та благодійні фонди неодноразово підтримували притулок.

"Цього року місцева влада кілька разів підтримала нашу організацію та громадську організацію "Покинутий ангел", надавши харчові продукти. Протягом 2-3 місяців ми отримували місячний запас корму, що стало значною допомогою у складний період, коли корму зовсім не було. У той час ми готували кашу на пічці, але через хворобу однієї працівниці всі обов’язки залишилися на її колежанці, якій фізично було важко рубати дрова, розпалювати піч і варити їжу. Нині нас підтримують благодійні фонди, які забезпечують тварин сухим кормом. Зокрема, фонд "Щаслива лапа" надає постійну допомогу кормами, медикаментами та харчовими продуктами, що є для нас надзвичайно важливим".

Собаки у вольєрах, які живуть у притулку “Врятуй життя”, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Зі слів Олени, притулок існує виключно завдяки благодійним пожертвам небайдужих хмельничан.

"Жодного державного фінансування ми не отримуємо, гранти не вигравали, субвенції також відсутні. Усі наші витрати покриваються коштом допомоги добрих людей. Щомісячні витрати притулку є значними — близько 70 тисяч гривень, а інколи навіть більше. Лише на ветеринарні послуги щомісяця витрачається 30-35 тисяч гривень. Наразі наші найбільші потреби включають оплату послуг Хмельницької міської ветеринарної клініки в районі Ракове, зарплатню працівникам, утримання бригади швидкої допомоги, а також забезпечення кормом для тварин".

Голова організації "Врятуй життя" поділилася, що показники прилаштування собак не на високому рівні.

"Ми часто забираємо старих, сліпих і ослаблених тварин, і, на жаль, такі тварини не мають популярність. У нас також були кілька виводків щенят, які вдалося прилаштувати. Щодо котиків, то ми прилаштовуємо 1-4 тварини на місяць. Минулого року ми передали кілька собак за кордон. В Хмельницькому є притулок, який працює між Німеччиною та Україною, і вони отримали запити на маленьких собак. 10 собак забрали для подальшого транспортування до Німеччини".

Олена Голубнича зазначила, що на початку повномасштабного вторгнення було багато охочих взяти тварин евакуйованих з Харкова і Херсона. Нещодавно в притулок привезли котів з Донеччини, вони доглянуті, вакциновані, молоді, але чомусь зараз немає охочих їх взяти.

Евакуйовані тварини з Донецької області, Хмельницький. Голова організації Олена Голубнича

Новини Хмельницького