У Хмельницькій міській дитячій лікарні відкрили два оновлених відділення

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Завідувач дитячого травмацентру міської дитячої лікарні Віталій Одарчук, жовтень 2024 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завідувач травмацентру Віталій Одарчук розповів: до реконструйованих травмацентру та відділення невідкладної допомоги міської дитячої лікарні тепер окремий вхід та заїзд з вулиці для автомобілів "швидкої" допомоги.

"Коли пацієнт надходить до нас від "швидкої", в нього є кілька маршрутів. Критично важкі пацієнти, які на межі життя і смерті, одразу потрапляють до цієї кімнати. Тут є все необхідне для порятунку життя і тут робляться більше стабілізаційні процедури. Ми тут зберігаємо життя важкохворої дитини".

Лікар доповнив, що дитина, яка зі "швидкої" потребує невідкладної операції, потрапляє в операційну відразу ж.

"Вона теж обладнана всім необхідним для невідкладних оперативних втручань. Даний наркозний апарат ми отримали у рамках грантової програми від посольства Японії якраз для цього травмацентру. Так само є консоль, двокупольна лампа, яка дозволяє працювати кільком бригадам".

Зі слів завідувача, на вході до лікарні обладнали спеціальний хол, тут реєструватимуть пацієнтів, що самостійно дістались до лікарні.

" Їх первинно реєструють спрощено і їх сортують. Тобто, направляють по важкості стану, а не по тому, хто за ким прийшов. За станом важкості діти потрапляють або до відділення невідкладної допомоги, або до травмацентру", — доповнив Віталій Одарчук.

Завідувачка відділення невідкладної допомоги Мар’яна Павлова, жовтень 2024 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завідувачка Мар'яна Павлова розповіла, що у відділенні невідкладної допомоги пацієнтів приймають цілодобово.

"Протягом доби 60-70 пацієнтів проходять через відділення невідкладної допомоги. Це і планові, і ургентні. В основному звертаються дітки: половина з ГРВІ, також функціональні порушення кишечника, а також з гострими захворюваннями органів дихання".

З її слів, у відділенні невідкладної допомоги діти можуть перебувати до трьох днів, тут для цього є два ізолятори на п’ять ліжок.

"Це до моменту встановлення діагнозу, або якщо потрібно перевести в якесь інше відділення. Також дітки можуть госпіталізуватися в разі якоїсь підозри на якусь інфекційну патологію. Якщо дитині відразу надали допомогу – її відпускають додому лікуватись амбулаторно".

Директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталя Зимак-Закутня розповіла, що в одному реконструйованому приміщенні розташовані оновлені відділення невідкладної допомоги, травмацентр та реанімація. Ремонт цих відділень розпочали у 2023 році та закінчили цьогоріч.

"Ті відділення найгостріші і вони, в разі якоїсь небезпеки, на себе візьмуть основне навантаження. Це стосується не тільки зовнішнього вигляду стін, але й організації роботи. Війна багато чому нас навчила і показала, наскільки важливі відділення невідкладної і травмацентр, і наскільки важливо, щоб в них була відлагоджена робота — щоб допомогу дітям можна було надати максимально ефективно в найшвидший термін від часу поступлення дитини".

Новини Хмельницького