У Хмельницькій громаді реалізовуватимуть 16 проєктів — переможців “Бюджету участі”. Які саме

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Майстриня виробничого навчання Хмельницького центру профтехосвіти сфери послуг Тетяна Підгаєцька демонструє адаптивний костюм з футболки та шортів, який вони виготовили з ученицями. Суспільне Хмельницький

Адаптивний одяг у закладі з 2022 року періодично шиють для поранених бійців. Ці ж костюми зробили для цивільних цьогоріч у межах ґрантової програми для молоді "UP Shift", говорить заступниця директора з навчально-виховної роботи Олена Загородня.

"Проєкт тривав лише три місяці, зрозуміло, що велику кількість ми не могли пошити, це лише сто комплектів. Але це дало поштовх для того, щоб організувати такий проєкт, який дав би можливість нам на постійній основі займатися пошиттям адаптивного одягу для захисників і захисниць України", — каже Олена Загородня.

Проєкт назвали «Не байдуже» і подали до електронного сервісу «Бюджет участі» Хмельницької міської тергромади. Де він, зі слів спеціалістки управління економіки Хмельницької міськради Оксани Казмірчук, став одним із шістнадцяти переможців.

"Ці проєкти мають бути реалізовані до кінця року обов’язково", — каже чиновниця.

Учениці центру, які опановують професію “Швачка, кравець, закрійник” та які шитимуть адаптивний одяг у новій майстерні, облаштованій за кошти програми “Бюджет участі”. Суспільне Хмельницький

Аби систематично шити адаптивний одяг для військових, потрібно додаткове швейне обладнання. Його, зі слів директорки Хмельницького центру профтехосвіти сфери послуг Евеліни Царьової, планують купити за кошти, виділені на реалізацію проєкту. Це — 347 тисяч гривень.

"Плануємо придбати дев’ять швейних машинок, один розкрійний ніж, два манекени і праску з парогенератором", — каже директорка.

Шитимуть одяг у позанавчальний час, зокрема, учні, які опановують професію "Швачка, кравець, закрійник" в окремо виділеному під майстерню приміщенні, розповідає Евеліна Царьова.

"Ми зробили там ремонтні роботи за спецкошти навчального закладу. За 180 тисяч гривень повністю замінили електро- та тепломережу", — говорить Евеліна Царьова.

Стрілецький тир у Палаці творчості

Проєкт "Стрілецький тир" реалізовуватимуть цього року в межах "Бюджету участі" в Хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва. Для нього з бюджету громади візьмуть 214 тисяч гривень, за які, каже директорка Марина Пилипак, придбають навчальне устаткування. Наразі, за спецкошти закладу ремонтують приміщення.

"Ми хочемо створити новий, сучасний, потужний, відповідно до всіх вимог, тир. Тому що ми маємо вчити дітей себе захищати. Це буде тир не тільки для тих, хто відвідує Палац. Ми можемо сюди запрошувати і школярів міста. У нас є для цього можливість", — розповідає Марина Пилипак.

Стрілецький тир у Хмельницькому палаці творчості для дітей та юнацтва, який хочуть відремонтувати та облаштувати за кошти програми “Бюджет участі”. Суспільне Хмельницький

У новому тирі, зі слів завідувачки технічним відділом Палацу творчості дітей та юнацтва Марини Воляник, вихованці гуртка "Юний захисник Вітчизни" завдяки реалізації проєкту зможуть покращити навички стрільби: в діючому тирі відстань до мішені складає п’ять метрів, у новому – шістдесят п’ять. Охочих відвідувати такий гурток, каже завідувачка технічним відділом, завжди вистачає.

"Гурток користується дуже великим попитом. Займаються у ньому як дівчата, так і хлопці. Наразі є дві групи по 15-16 дітей у кожній", — говорить Марина Воляник.

Проєкти "Бюджету участі-2024"

Загалом, до електронної системи "Бюджет участі", гасло якого цього року "Проєкти для перемоги", жителі громади зареєстрували сорок два проєкти за п’ятьма напрямками. Суму на реалізацію кращих із них, розповіла спеціалістка управління економіки Оксана Казмірчук, порівняно з минулим роком збільшили удвічі.

"У цьому році збільшена вартість проєктів до 350 тисяч гривень. Загалом на реалізацію самої програми "Бюджет участі-2024" передбачено в бюджеті громади п’ять мільйонів гривень", — каже Оксана Казмірчук.

Спеціалістка управління економіки Хмельницької міськради Оксани Казмірчук. Суспільне Хмельницький

"Бюджет участі" у Хмельницькій громаді, зі слів Оксани Казмірчук, започаткували в 2016 році. Цьогоріч, окрім пошиття адаптивного одягу та стрілецького тиру, каже Оксана Казмірчук, будуть реалізовані й інші проєкти: у 22 школах громади встановлять тенісні столи, у дитячому садочку №32 облаштують безпечне укриття не лише для своїх працівників та вихованців, але й жителів мікрорайону Заріччя, для переселенців похилого віку у терцентрі соціального обслуговування на вулиці Перемоги, 7а облаштують кабінет для надання психологічної допомоги, у поліклініці №2 — реабілітаційне відділення як для поранених бійців, так і для цивільних, закуплять необхідні тренажери та устаткування для нього. З усіма проєктами-переможцями цьогорічного "Бюджету участі" можна ознайомитися на офіційному сайті "Громадського бюджету".

Новини Хмельницького