Під час конференції презентували останню книгу Ольги Пламеницької про цивільну архітектуру Кам’янця-Подільського в урбаністичному контексті. Фото: gmuseum.org.ua
Презентували її останню книгу та організували виставку графічних ескізних проєктів та акварелей архітекторки.
У Городоцькому краєзнавчому музеї провели першу Всеукраїнську конференцію пам’яті української архітекторки-реставраторки Ольги Пламеницької. У заході взяли участь науковці з Києва, Хмельницького, Меджибожа та Кам’янця-Подільського.
Частину свого наукового життя Ольга Пламеницька віддала вивченню фортифікаційного мистецтва Поділля.
Як розповів сайту «Є ye.ua» заступник начальника відділу культури, туризму, національностей та релігій Сергій Щур, під час конференції говорили як про науковий спадок Пламеницької, так і знайомилися з новими дослідженнями з історії краю.
«Під час конференції в G-Museum презентували справжній бестселер історичної літератури, – каже Сергій Щур. – Видавництво «Абетка» напередодні видало в світ останню книгу Пламеницької – «Civitas Camenecensis. Цивільна архітектура Кам’янця-Подільського в урбаністичному контексті. Теорія і практика дослідження та збереження». Також в рамках програми конференції відбулися презентації виставок: графічних ескізних проєктів реставрації «Комплексу споруд замкового мосту ІІ-XVIII століть в Кам’янці на Поділлі» (автори Ольга Пламеницька, Наталія Кондель-Пермінова) та акварелей Ольги та Євгенії Пламеницьких, виконаних в 1950-1970-х роках, які передав чоловік реставратори відомої архітектори – Олег-Ярослав Мокану».
На конференції презентували виставку графіки та акварелей Ольги та Євгенії Пламеницьких. Фото: horodok.city
На конференції також презентували нові дослідження з історії краю. Зокрема, науковій спільноті представили каталог «Казанки типу Хеммоор з території України (Oium, 7)» авторства Олега Погорільця та Олександра Надвірняка. У виданні на основі зібраних артефактів автори доводять присутність римської цивілізації на теренах Поділля.
Як відомо, Ольга Пламеницька була архітектором-реставратором, фахівцем з історії архітектури, містобудування і фортифікації доби Середньовіччя та ранньомодерного часу. Досліджувала середньовічну фортифікацію, цивільну та сакральну архітектуру і містобудування. Вона стала відомою дослідницею Кам’янця-Подільського та обстежила сотні пам’яток Києва, Хмельницької, Тернопільської, Волинської, Вінницької, Житомирської, Сумської областей, АР Крим.
Під час конференції говорили як про науковий спадок Пламеницької, так і знайомилися з новими дослідженнями з історії краю. Фото: horodok.city
Варто зазначити, що свого часу Ольга Пламеницька також очолювала Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень (2015-2017) та Український державний інститут культурної спадщини Міністерства культури України (2017-2019).
Ольга Пламеницька померла у лютому 2022 року на 66-у році життя.
Читайте також: Кіно та Хмельниччина: про Довженка в Проскурові, червону доріжку у фортеці та зйомки в подільській глибинці