Облаштування дитячої кімнаті є питанням непростим, тому що тут потрібно врахувати дуже багато різних нюансів. Особливий акцент потрібно зробити на шторах, бо вони не тільки впливають на візуальне сприйняття кімнати. Мова про правильний доступ сонячного світла, про відсутність шкідливих матеріалів полотна, зручність керування та інше. Штори для дитячої кімнати також часто прив’язані до статі дітей та конкретного віку. Бо є очевидна різниця між немовлятами та школярами. Замовити стильні та якісні штори в дитячу можна через сайт Алсер. Але тут варто проходити по кожному пункту окремо.
Колір, візерунки, ступінь затемнення
Замовляючи штори для немовляти чи модель для більш вікової дитини, починайте з кольору. Орієнтуйтесь на колір меблі та колір декору. Тут є декілька приоймів, наприклад, можна акцентувати на більш яскравих кольорах штор чи напроти, обрати спокійні відтінки. Штори для дошкільника можуть бути яскравими, але немовлятам потрібні нейтральні та спокійні відтінки.
Далі можна переходити до конкретних візерунків, і тут рівно так же, як і з кольорами. Немовлятами потрібно ставити шторі без особливих орнаментів, візерунків. Оптимально дізнатись по вподобання дитини. Штори для школяра можуть мати малюнки тварин, квіти, природні мотиви, навіть мотиви з мультфільмів. Але це все питання дизайну, особистих вподобань. Тобто, доволі суб’єктивне. Більш конкретним є питання затемнення штор:
- На сайті Алсер https://alser.ua/uk/tyul/ можна знайти штори для немовлят, де ступінь затемнення на максимумі. Це логічне рішення, бо малим дітям потрібні максимально спокійні умови сну.
- Для більш старших дітей можна брати штори, які пропускають сонячне світло або там можна цей ступінь регулювати.
- Ніхто не забороняє міняти штори залежно від пори року. На літо можна ставити блекаут-формат, тоді як взимку міняти їх на прозорий матеріал.
Безпечні штори для дітей не мають єдиної формули, бо потреби у всіх різні. Але все ж існують типові помилки, котрих варто уникать.
Заборонені матеріали та конструкції в дитячій кімнаті
Очевидним рішенням є вибір моделі, про котру сказано, що це гіпоалергенні штори для дітей. Відмовляйтесь від синтетики на користь льону чи бавовни. Також є і інші корисні поради:
- Відмовляйтесь від штор з довгими завісами, котрі можуть потенційно привести до небезпечної ситуації. Штори для дитячої кімнати хлопчика, якщо він немовля, повинні бути без складних довгих елементів.
- Від штор на гумці теж варто відмовитись, тому що тут є вірогідність заплутатись у петлях.
- Перевіряйте матеріал на питання пожежної безпеки. Шерсть або вовк купляти не можна.
Штори для кімнати дитині можуть мати автоматику. Але треба перевірити, чи безпечна система і чи зможе дитина користуватись нею.
Тренди стилю штор для дитячої кімнати
Тут взагалі все складно, тому що штори для дитячої кімнати дівчинки можуть бути як у класичному стилі, так і у форматі прованс. Для хлопчика можна підібрати скандинавський стиль, де є графічні візерунки, написи, але в цілому дизайн є мінімалістичним. Ретро стилістика також має право на життя. Саме ретро штори можуть мати зображення знаменитих мультфільмів або книжкових героїв.
Логічно питати дитину, які штори він бажає. Тому що саме йому там жити. Є сенс брати матеріали, які легко очищаються. Бо дитина точно буде гратися, може забруднити фарбою, чорнилами або іншими речовинами. Плюс можна купити декілька однакових комплектів на заміну. Це на випадок того, якщо штори порвуться або дуже сильно забрудняться. Так ви не будете чекати стирки, а одразу поставите новий комплект.