Триває операція Сил оборони в Курській області. Фото: Генштаб ЗСУ
Найбільше боєзіткнень за минулу добу відбулося на Курахівському напрямку, де ворог намагався прорвати оборону наших військ.
Сьогодні, 20 вересня, розпочалася 940 доба повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. За минулу добу відбулось 226 бойових зіткнень.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 76 авіаударів, скинувши 115 КАБів. Крім цього, здійснив понад 4900 обстрілів, з них 192 – із реактивних систем залпового вогню.
Водночас авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 26 ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ противника, а також уразили два пункти управління, три засоби РВіА, два засоби ППО та три пункти управління БпЛА.
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, загальні орієнтовні втрати окупантів з 24 лютого 2022 року до ранку 20 вересня 2024 року склали (інформація уточнюється, адже підрахунок ускладнює висока інтенсивність боїв):
- особовий склад — орієнтовно 639 тисяч 480 осіб (+1340);
- танки — 8 тисяч 725 одиниць (+20);
- бойові броньовані машини — 17 тисяч 132 одиниці (+39);
- артилерійські системи — 18 тисяч 212 одиниць (+35);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 тисяча 189 одиниць (+0);
- засоби протиповітряної оборони — 949 одиниць (+2);
- літаків — 369 одиниць (+0);
- гелікоптери — 328 одиниць (+0);
- безпілотники оперативно-тактичного рівня — 15 тисяч 469 одиниць (+52);
- крилаті ракети — 2 тисячі 593 одиниці (+1);
- кораблі/катери — 28 одиниць (+0);
- підводні човни – 1 одиниця (+0);
- автомобільна техніка й автоцистерни — 24 тисячі 898 одиниць (+59);
- спеціальна техніка — 3 тисячі 115 одиниць (+6).
Ситуація на різних напрямках станом на ранок 20 вересня
На Харківському напрямку відбулося три бойових зіткнення в районах населених пунктів Вовчанськ та Тихе. На Куп’янському напрямку кількість атак за добу склала 13. Сили оборони відбивали штурмові дії противника біля Синьківки, Стельмахівки та Глушківки.
На Лиманському напрямку ворог атакував 28 разів неподалік Макіївки, Чернещини, Невського та Торського. На Сіверському напрямку українські захисники відбивали штурмові дії російських загарбників поблизу Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки та Виїмки. Загалом відбулось вісім боєзіткнень.
На Краматорському напрямку окупанти атакували три рази в районах Курдюмівки та Іванівського. На Торецькому напрямку ворог здійснив 14 атак неподалік Торецька, Щербинівки та Неліпівки.
На Покровському напрямку наші захисники відбили 41 штурмову дію в районах населених пунктів Воздвиженка, Новоторецьк, Гродівка, Миролюбівка, Миколаївка, Новогродіка та Маринівка, де загарбники, за підтримки авіації, намагалися витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новогродіки та Маринівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 63 атаки біля Цукуриного, Георгіївки, Костянтинівки та Катеринівки, де ворог намагався прорвати оборону наших військ. На Времівському напрямку ворог здійснив шість штурмових дій неподалік Вугледару, Рівнополя та Катеринівки.
На Оріхівському напрямку окупанти і надалі намагаються вибити українські підрозділи з позицій. Шість атак росіян не мали успіху в районах П’ятихаток, Роботиного та в напрямку Новоандріївки і Новоданилівки.
На Придніпровському напрямку відбулося три боєвих зіткнення з ворогом в острівній зоні дельти Дніпра. На Гуляйпільському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога – не виявлено.
Сили оборони України продовжують операцію в Курській області. Авіація ворога продовжує бомбардувати власну територію. За минулу добу російські літаки завдали вісімнадцять авіударів, скинувши при цьому 27 КАБів.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України.
Читайте також: Норма чи аномалія? Чому в Хмельницькому повторно квітнуть дерева