За добу українські захисники вивели з бойового строю 1380 окупантів. Фото: Генштаб ЗСУ
Найбільша кількість боєзіткнень за минулу добу відбулась на Курахівському напрямку. Там наші воїни відбили 46 атак.
Сьогодні, 10 вересня, розпочалась 930 доба повномасштабного російського вторгнення на територію України. За минулу добу зафіксували 167 бойових зіткнень.
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах чотири ракетних удари із застосуванням чотирьох ракет, а також 97 авіаударів, зокрема, скинув 130 КАБ. Крім цього, здійснив 4916 обстрілів, з них 195 – із реактивних систем залпового вогню.
Водночас наша авіація, артилерія та ракетні війська завдали 13 ударів по районах зосередження особового складу і ОВТ противника, а також уразили п’ять російських артилерійських систем.
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, загальні орієнтовні втрати окупантів з 24 лютого 2022 року до ранку 10 вересня 2024 року склали (інформація уточнюється, адже підрахунок ускладнює висока інтенсивність боїв):
- особовий склад — орієнтовно 627 тисяч 790 осіб (+1380);
- танки — 8 тисяч 640 одиниць (+1);
- бойові броньовані машини — 16 тисяч 925 одиниць (+19);
- артилерійські системи — 17 тисяч 880 одиниць (+50);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 тисяча 180 одиниць (+0);
- засоби протиповітряної оборони — 942 одиниці (+0);
- літаків — 368 одиниць (+0);
- гелікоптери — 328 одиниць (+0);
- безпілотники оперативно-тактичного рівня — 14 тисяч 933 одиниці (+36);
- крилаті ракети — 2 тисячі 591 одиниця (+0);
- кораблі/катери — 28 одиниць (+0);
- підводні човни – 1 одиниця (+0);
- автомобільна техніка й автоцистерни — 24 тисячі 330 одиниць (+68);
- спеціальна техніка — 3 тисячі 53 одиниці (+4).
Ситуація на різних напрямках станом на ранок 10 вересня
На Харківському напрямку відбулося дві ворожих атаки в районах населених пунктів Вовчанськ та Глибоке.
На Куп’янському напрямку за добу відбулося 12 атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника у бік Синьківки, Петропавлівки, Глушківки, Стельмахівки та Лозової.
На Лиманському напрямку ворог атакував 14 разів. Намагався просунутись уперед неподалік восьми різних населених пунктів. Акцент робив біля Невського, Новосадового, Торського, Григорівки та Макіївки.
На Сіверському напрямку українські захисники також відбивали 14 штурмових дій російських загарбників поблизу Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Спірного та Званівки.
На Краматорському напрямку окупанти атакували двічі, у районі Білої Гори.
На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив дев’ять атак неподалік Неліпівки та Торецька.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 41 штурмову і наступальну дію агресора у бік населених пунктів Воздвиженка, Зелене Поле, Новотроїцьке, Гродівка, Новогродівка, Селідове та Михайлівка. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Михайлівки та Новогродівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 46 атак. Основні зусилля ворог прикладав у районах Українська, Красногорівки, Костянтинівки та Георгіївки – де відбулось шість, сім, 15 та 12 боєзіткнень відповідно.
На Времівському напрямку противник здійснив дев’ять штурмів наших позицій неподалік Золотої Ниви, Шахтарського і Вугледара. Активно задіював для ударів на напрямку штурмову і бомбардувальну авіацію.
На Оріхівському напрямку окупанти намагалися вибити підрозділи Сил оборони з позицій в районах Малої Токмачки і Малих Щербаків – загалом провели три атаки. Для авіаударів терористи використали близько десятка керованих авіабомб і до сотні НАРів.
На Придніпровському напрямку російські загарбники атакували наші позиції дев’ять разів. Отримали жорстку відсіч, зазнали втрат.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник з території рф активно застосовує артилерію і авіацію по районах українських населених пунктів.
Триває операція у Курській області.
Читайте також: Красилову 580: цікаві факти з історії міста, про які ви могли не знати