“Всі тікали з Харкова, а ми їхали в Харків”: волонтери з Хмельниччини про допомогу війську

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Допомога для бійців, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

З її слів, у харківському напрямку рухались з гуманітарною допомогою: одягом, теплими шкарпетками, ковдрами й матрацами, та найбільше везли домашніх продуктів, які призначалися винятково військовослужбовцям. У Харкові, каже, їх зустрів керівник тамтешнього волонтерського центру.

"Каже: "Йдемо, я вам хочу щось показати". Відкриває мені бомбосховище, а там сидять люди, які не змогли виїхати. А він каже: "В цьому підвалі сидять мами, жінки, діти, чиї чоловіки, сини й діти пішли захищати Харків. Вони не мали чим виїхати, і вони не виїхали. Вони сидять і чекають своїх дітей, своїх чоловіків. Як ви думаєте, мені не дати їм їсти?", — розповіла волонтерка.

Волонтерка Оксана Дроздовська-Хміль зі Старої Синяви, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Волонтери Старосинявської організації "Калина" двічі на місяць їздять на передову. В день виїзду жителі громади зносять і звозять все приготоване для військовослужбовців. Як сказала Оксана, цього разу везтимуть понад 40 таких адресних передач.

"Один раз ми їдемо на Запоріжжя, на Оріховський напрямок, а за два тижні ми їдемо на Харків, Ізюм, Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Покровськ, Курахове. Ми об'їжджаємо всю лінію фронту", — говорить волонтерка.

Керівник волонтерського центру Олександр Сапожнік каже: цього разу вирушають за двома напрямками: Донецьким та Харківським: "Постараємось це все доправити нашим бійцям. Вони не покладуть автомати й не покинуть позиції, якщо ми до них не приїдемо, але ми їм привеземо частину нашого тепла, щоб вони знали й пам’ятали, що ми за них".

Селяни приностять їжу волонтерам, аби передати її бійцям, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Оксана каже: організацію заснували втрьох: вона, Олександр Сапожнік та Володимир Галич. Всі мають свою ділянку роботи, і ця співпраця дозволяє збирати різнобічну допомогу військовослужбовцям.

"Війна вже перейшла в стадію народної. Ми вже дійшли до того, що робимо самі боєприпаси, хлопцям їх не вистачає. 19 квітня виїжджаємо на Запоріжжя, ми хочем купити дрони, треба десь 200 тисяч гривень", — сказав Олександр Сапожнік.

Новини Хмельницького