За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Сири, які виготовляє ветеран разом з дружиною в рамках грантової програми, жовтень 2024. Суспільне Хмельницький
Крафтові сири на ветеранський форум у Хмельницькому привіз ветеран війни Іван. Він не хоче показувати своє обличчя, каже: служив у танкових військах ППО, досі активно спілкується з побратимами й не хоче їм нашкодити.
Сири, розповів, виробляють разом з дружиною та двома найманими працівниками в Старокостянтинівській громаді. Нове устаткування для сироваріння придбали завдяки ветеранського гранту підтримці родинного бізнесу учасника бойових дій.
"Зверталися. Жінка отримала ветеранський грант "Для власної справи". Отримали кошти, купили обладнання, оновили його, бо в нас було більш таке вже, старе обладнання. Взяли нове і працюємо, виробляємо сир. Платимо податки, в нас два працівники працевлаштованих".
За його словами, грант отримали в розмірі 500 тисяч гривень, звернувшись до служби зайнятості. Ветеран каже: розвивати бізнес досить складно, бо енергоносії дуже дорогі та має свої пропозиції.
"Зменшити ціну бензину, дизпалива, газу, тому що такі ціни захмарні, що воно дуже важко зараз, електроенергія по 4.32, а для підприємців вона захмарна. Все воно лягає на собівартість і зрештою кожна людина платить за це".
У грантових програмах можуть брати участь не тільки учасники бойових дій чи ветерани, а і їхні дружини, розповів директор обласної служби зайнятості Віталій Бандирський.
"Велика кількість сьогодні заявок є щодо отримання гранту урядової програми "Грант для ветерана" і за поточний рік 28 учасників бойових дій отримали грант для започаткування чи розвитку підприємницьких ініціатив. Також члени сім'ї, один з подружжя також можуть скористатися даною програмою. 28 дружин чоловіків — учасників бойових дій також отримали грант від служби зайнятості".
За його словами, для УБД й ветеранів діють і інші програми. До прикладу, програма навчання й підвищення кваліфікації.
"Ми вже понад рік працюємо за експериментальним проєктом щодо навчання учасників бойових дій в центрах профтехосвіти державної служби зайнятості, яких вісім на сьогодні є, 131 учасник бойових дій уже пройшов навчання. Це навчання категорії водія, по кібербезпеці, по основах комп'ютерної грамоти, основи бізнес-планування".
Ще одна програма "Ваучер для підвищення конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці".
"41 ваучер сьогодні виданий за дев'ять місяців поточного року учасникам бойових дій. І вони мають можливість підвищити кваліфікацію чи отримати другу вищу освіту, адже вартість ваучера 30 тисяч 280 гривень, які покриваються за навчання в тих чи інших навчальних закладах в Україні, які мають ліцензію міністерства освіти".
Загалом, за цей рік 700 учасників бойових дій, ветеранів звернулися в обласний центр зайнятості за послугами.