Військовий з Хмельниччини став жертвою автоторговців

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Військовослужбовець з Хмельниччини, який не може повернути свої кошти за авто. Суспільне Хмельницький

Військовослужбовець з Хмельниччини Віталій два роки намагається повернути понад дев’ять тисяч доларів за позашляховик. Хотів придбати його для виконання бойових завдань.

Про це Суспільному розповів військовослужбовець з Хмельниччини Віталій.

За його словами, понад дев’ять тисяч доларів перерахував вінницькому підприємцю, що займається продажем автомобілів з-за кордону. Військовий зауважив, що він не єдиний, кого спіткала така ситуація.

"Я побачив на сайті в Інстаграмі сторінку, де продають дуже багато машин з Європи. Зв’язався з власником, ми підібрали позашляховик".

Віталій розповів, що кошти перерахував, а далі продавець став обдурювати.

"Він виходить на зв'язок і каже, що підібрав машину, а ми їх не захотіли. Він пропонував не позашляховики, а звичайні легковики. І каже: "Я віддам гроші", але за той термін він віддав близько однієї тисячі доларів. Скидав по дві-три тисячі гривень".

Військовослужбовець поділився, що звернувся до поліції.

За словами інспекторки з комунікацій Хмельницького райуправління поліції Віри Мазур, за даним фактом відкрите кримінальне провадження за статтею 190Шахрайство карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк. Кримінального Кодексу України "Шахрайство".

Адвокат військового В’ячеслав Тарадуда. Суспільне Хмельницький

Адвокат військового В’ячеслав Тарадуда розповів, що справа не просувається.

"Вже рік висить кримінальне провадження і жодної слідчої дії не проведено. Я ще такого ніколи в житті не бачив".

Зі слів речниці Нацполіції в області Інни Глеги, розслідування інтернет-шахрайства й повернення коштів – справа не одного дня.

"Поліція має дотримуватися банківської таємниці. Ми не маємо чарівної кнопочки, яка б давала нам доступ до рахунків і давала б можливість відразу повернути кошти людині, як тільки вона звертається. Є певна процедура і за певною інформацією, яка стосується зняття коштів, руху коштів, банківських реквізитів особи, якій були перераховані кошти – ми маємо звертатися за відповідними запитами до банків. А це теж займає час і нерідко – багато часу. Якщо людина повертає кошти частинами – це є однією з таких обставин, які слідчі мають більш детально вивчати. Щоб зрозуміти, чи є умисел, чи вона робить це спеціально, щоб якось заплутати слідство".

Переписка із продавцем автомобілів. Суспільне Хмельницький

За словами військовослужбовця, він не єдиний ошуканий цим автоторговцем. Долучився до спільного чату, де 39 людей з подібними історіями з усієї України, понад десяток із них — військові. З одним із них, Віктором, спілкувався відеозв’язком.

"У 2023-му році, в березні, коли приїхав на ротацію з Донецької області, хотів замовити собі автомобіль для службових завдань. Загальна сума була 6300 доларів. Спочатку я тиждень просто чекав, потім почав запитувати, коли буде? Мені постійно відповідали: "Завтра, післязавтра, чекаємо". То поламався автовоз, то нема кому забрати, то проблеми на митниці. Кожен день я чув тільки обіцянки", — розповів Віктор.

Віктор поділився, що став вимагати повернення коштів.

"Він мені повернув 1100 доларів. Останній переказ зробив у 2023-му році, в грудні. Після чого просто почав мене обіцянками годувати. То немає грошей, то в нього проблеми або авто скоро буде. Одні обіцянки по сьогоднішній день".

У розмові телефоном продавець запевнив, що поверне кошти всім, кому винен.

"Ми з усіма закриваємо питання. По одній, по дві людини забирають в місяць машини. Знову ж таки, я не можу всім відразу закрити, в мене немає таких можливостей".

Новини Хмельницького