За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Олександр Бевзюк. Новоушицька селищна рада
Прикордонник Олександр Бевзюк з Хмельниччини повернувся додому під час обміну полонених в Україні, який відбувся 30 грудня 2024 року. Його не було вдома два роки та сім місяців.
Про це повідомили в Новоушицькій селищній раді.
За їхньою інформацією, Олександр Бевзюк народився та виріс у Новій Ушиці. Навчався у місцевих школах, згодом — у Новоушицькому коледжі. Він закінчив Київський національний університет будівництва та архітектури. Після проходження строкової служби продовжив військову службу за контрактом у 1 Прикордонному загоні на посаді інспектора прикордонної служби. Він боєць прикордонного спецназу, навідник зенітних установок.
"Знала, що син повернеться додому. Оббивала всі пороги, багато разів у столиці виходила на акції щодо звільнення полонених. Під час повномасштабного вторгнення Саша захищав Маріуполь. Отримав поранення, лікувався у медичному закладі. Коли росіяни зайняли місто, потрапив у полон", — розповіла матір воїна Тетяна Яцемірська.
Захисник поділився враженнями після зустрічі з мамою.
"Неможливо передати словами емоції, коли зустрівся з мамою. Великий сплеск ейфорії. Відразу побачив, як мама змінилася. Хвилювання за мене дуже вплинуло на неї. Увесь час у полоні тримався завдяки тому, що знав: на мене чекають мама, дівчина, сестра. Як би не було важко, підтримував себе та інших хлопців морально, бо всьому є початок і є кінець. Надія, що полон не буде тривати вічно, додавала мені сил та мотивувала жити далі".
За інформацією Новоушицької селищної ради, після звільнення з полону Олександр перебуває у госпіталі в Києві. Наразі він проходить лікування. Йому мають проводити операції на ногах, обличчі, після чого буде реабілітація.
Що відомо про обмін полоненими 30 грудня 2024 року
- У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, це 59 обмін полоненими між Україною та РФ від початку повномасштабного російського вторгнення й 11 — у 2024 році. Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів, 14 офіцерів, двоє цивільних українців.
- Начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін написав, що серед звільнених військовополонених є троє людей з Хмельниччини.