Від теорії до практики: як у Хмельницькому готують майбутніх фахівців з альтернативної енергетики

Здобувачі освіти вивчають принципи роботи сонячних електростанцій. Фото: автора

На грантові кошти в Хмельницькому ВПУ №25 встановили навчальну сонячну електростанцію.

Вище професійне училище №25, що в Хмельницькому, стало першим закладом професійної освіти в області, який за грантові кошти встановив і використовує сонячну електростанцію в навчальному процесі. Завдяки співпраці з громадською організацією «Хмельницький енергетичний кластер» та підтримці Європейського Союзу, на даху навчального корпусу училища вже майже рік працює сонячна електростанція потужністю 3,5 кіловата.

Від сонячних лавок до повноцінної електростанції

Ідея використання сонячної енергії в освітньому процесі виникла ще у 2019 році. Першим кроком стало встановлення «сонячних лавок» на території училища, які стали зручним джерелом енергії для зарядки гаджетів та прикладом того, як сонячна енергія може бути використана в повсякденному житті.

“Сонячні лавки” – джерело енергії для зарядки гаджетів

«Під час навчання у Школі кліматичного лідерства була можливість отримати грант у розмірі 10 тисяч гривень. – розповіла Любов Пархомюк, старший майстер Вищого професійного училища №25 міста Хмельницького. – Ми розробили проєкт «Сонячна лавка» і він переміг. Все почалось з однієї лавки, яку встановили на території навчального закладу, пізніше було встановлено ще дві, за спонсорські кошти. Після цього ми почали прогресивніше працювати над різними проєктами. В результаті – виграли ще один грант на встановлення навчальної сонячної електростанції, потужністю 3,5 кіловата».

Інвентор, який оберігає підключені пристрої від різких перепадів.

Додає, що учні закладу брали участь у монтажі та налаштовуванні обладнання, отримуючи практичні навички з обслуговування СЕС. Згенерована електроенергія наразі живить майстерню, де здобувачі освіти вивчають принципи роботи сонячних електростанцій.

Сонячна електростанція потужністю 3,5 кіловата на даху ВПУ №25. Фото: Хмельницької міської ради

Підготовка фахівців з відновлювальної енергетики

Через постійний попит на фахівців у галузі відновлювальної енергетики, наразі училище активно працює над отриманням ліцензії на підготовку спеціалістів за новою професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок». А наразі наразі завдяки реалізації проєкту «Сонячна енергетика як складова освітнього процесу», навчальний заклад готує фахівців, які мають попит на ринку праці.

Вище професійне училище №25 міста Хмельницького працює над отриманням ліцензії на підготовку спеціалістів за новою професією

«Така професія затребувана в сучасних умовах. Двоє педагогів нашого закладу вже пройшли відповідну сертифікацію для проведення навчальних семінарів, – зазначила Наталія Кочаток, заступниця директора з навчально-виробничої роботи Вищого професійного училища №25 міста Хмельницького. – Ми також проводимо навчання і для жителів громади, які хочуть започаткувати грантову справу, яку використовує наш освітній заклад».

Завдяки реалізації проєкту «Сонячна енергетика як складова освітнього процесу», навчальний заклад готує фахівців, які мають попит на ринку праці

Читайте також: У Дунаєвецькій громаді з’явився інклюзивний шкільний автобус

Джерело

Новини Хмельницького