Настільні ігри не лише допомагають урізноманітнити вечір або налаштувати спілкування з дітьми, але й сприяють розвитку логічного мислення, уважності та пам’яті. Психологи рекомендують грати дорослим та дітям, адже вміння помічати найважливіші нюанси та будувати стратегію стануть у пригоді у реальному житті.
Останні тренди: патріотичні настільні ігри
З 2022 року українські напрями мистецтва почали стрімко розвиватися. Патріотичні настрої не оминули й настільні ігри, навіть такі відомі, як Монополія чи Мафія. В них з’явились нові українські версії з відомими історичними діячами та військовими об’єктами. Також цікаві й абсолютно нові ігри:
- «Be Ukrainian». Вона включає 165 запитань про українські міста та героїв відомих історичних подій. Можна перевірити свої знання та дізнатись дещо нове про рідну країну.
- «Знай наших». До неї входять картки, на яких зображені визначні пам’ятки архітектури та українські зірки. Для проведення гри знадобиться вибрати ведучого та скласти дві команди, які по черзі будуть вгадувати показані зображення.
- «Який ти мем? Патріотична колекція». Ведучий викладає картку ситуації або зачитує її, а гравці повинні з наявних на руках мемів вибрати найбільш доречний. Потім загальним голосуванням визначають найкращий підбір.
- «Хто я in UA?». Настільна гра розмовного жанру, у якій використовуються лише традиційні українські слова. Роль може бути визначена серед страв, українських символів чи важливих персоналій. А суть гри полягає у вгадуванні своєї ролі за підказками.
- «Шевченко питає». Вікторина про українську культуру, історію та актуальні події. Хто краще та швидше відповідає на запитання, той набирає більше балів та виграє. У комплекті йдуть іграшкові вуса Тараса Шевченка, які ведучий може прикласти над верхньою губою для більшої автентичності.
- «Хронологія». Веселий спосіб познайомитись із правдивою історією України, не затьмареною сторонніми вигадками. Можна більше дізнатись про видатні історичні події та дістати немало тем для дискусій.
Існує багато нових патріотичних ігор, які допоможуть краще зрозуміти власну культуру та історію, а також зблизитись з рідними. Це, зокрема, «Русский воєнний корабель, іди на… дно!», «Відбудуй Україну!», «Скажи «Паляниця»».
Незабутня класика
Поціновувачі традицій можуть звернути увагу на класичні ігри, які полюбилися вже декільком поколінням дітей. Виробники пропонують такі настільні ігри купити для сімейних вечорів:
- Каркассон;
- Монополія;
- UNO;
- Скраббл;
- Ферма;
- Лото.
Якщо немає бажання витрачати час на вивчення правил, можна вибрати більш звичні ігри, які залишаються трендами вже багато років. Вони допомагають навчитись працювати в команді або домовлятись із конкурентами, а також розвивають терплячість та вміння гідно програвати.