Українці масово скуповують земельні ділянки під забудову

Попри складний час, ринок землі в Україні продовжує функціонувати. У 2024 році українці почали активно купувати земельні ділянки, розуміючи цінність цього ресурсу. Таке пожвавлення частково пов’язане з популярністю модульної технології будівництва, що дозволяє при невеликому бюджеті отримати повноцінне затишне житло. Отже, купити модульний будинок, який вирізняється швидкими темпами виробництва та довговічністю, і встановити його на власній ділянці виглядає як вигідна інвестиція в майбутнє.

Що відбувається із земельним ринком в Україні

Земля – це цінний актив, придбання якого надзвичайно вигідне для тих, хто планує створити комфортне місце для проживання поза межами щільної міської забудови. Шок від останніх 2 років поступово минає, тому українці думають на перспективу. У першому кварталі 2024 року попит на земельні ділянки збільшився у 1,5 раза порівняно з минулим роком. За даними Міністерства юстиції оформлено понад 185 тисяч бланків на відчуження землі, що на 56% більше порівняно з показником за аналогічний період минулого року.

Найбільший попит спостерігається на ділянки площею 8–10 соток, які знаходяться біля річок та озер, але поблизу великих міст. Покупці звертають увагу на наявність підведених інженерних комунікацій та красивий краєвид. Популярні об’єкти в 15–20 км від Києва, а також у центрі та на заході України. Нижчі ціни спостерігаються в центральному регіоні. Особливий інтерес викликають Хмельницька та Вінницька області. Дорожче обійдуться ділянки в Київській та Львівській областях.

Причини зростання попиту на землю

Вартість 1 сотки дуже відрізняється в різних регіонах через низку чинників: місце розташування, родючість ґрунтів, наявність поряд розвиненої інфраструктури. Хорошу ділянку під будівництво житла можна знайти за 1000–8000 $, що трохи нижче за минулі роки. Це стимулювало попит, адже доходи більшості українців впали.

Друга причина активного скуповування земельних ділянок – зростання популярності швидкомонтованих будинків. Вони стильні та зручні, а ще – коштують недорого. Їх виготовляють з окремих модулів, а складання в одну конструкцію не займає багато часу. Переваги цих сучасних будинків – економічна ефективність, функціональність та довговічність. Навіть можна знайти для вузьких ділянок хороший будинок, де буде все необхідне для цілорічного проживання. Таким чином, за невеликі гроші вдається одержати добротний дім, який і через 20 років стоятиме на ділянці. Це вигідна перспектива, на яку не шкода витратити гроші.

Затишні та якісні модульні будинки від Unitbud

Модульна технологія будівництва дозволяє швидко отримати комфортну будівлю для проживання. Виготовлення об’єктів відбувається в закритому ангарі, тому не залежить від будь-яких примх погоди. У результаті через кілька тижнів можна одержати готовий будинок, який залишається встановити на придбаній земельній ділянці. Його можна використовувати як затишну дачу або повноцінне постійне житло. Завдяки якісному утеплювачу в них комфортно жити в будь-яку пору року, а ціни на модульні будинки значно нижчі за цегляні варіанти.

В Україні статус надійного виробника об’єктів із модулів багато років утримує Unitbud. Завдяки досвідченим фахівцям компанія пропонує клієнтам:

  1. Швидке спорудження будинку. Від замовлення до завершення виготовлення в ангарі проходить 2–2,5 місяця – залежно від складності проєкту. Додатково до 7 днів потрібно на встановлення об’єкта на ділянці.
  2. Зручне житло, яке відрізняється функціональністю. Завдяки ретельному плануванню навіть у модульних мінібудинках створені комфортні умови для життя.
  3. Виробництво під ключ. Команда Unitbud повністю бере на себе спорудження дому з модулів – від створення проєкту та складання в єдине ціле модулів до дизайну кімнат. Тому покупець може переїжджати в житло відразу після монтажу на ділянці.
  4. Варіативність. Купити модульний дім – чудове рішення для сімей з дітьми та молодих пар, які мають обмежений бюджет. На вибір доступні маленькі будинки та велике житло на 115 м2. Попри однотипну конструкцію, можна вибрати затишний дім у скандинавському стилі, хай-тек або барнхаус.

Завдяки дотриманню жорстких стандартів будівництва та якісним матеріалам будівля простоїть до 50–70 років. Детальніше дізнатися, як виготовляють модульні будинки під ключ, вдасться під час відвідування виробничого цеху модульних будинків в Житомирі. Компанія Unitbud пропонує також комерційні моделі з модулів. Додатково можна замовити укладання плитки, фарбування та обшивання стін гіпсокартоном, встановлення теплої підлоги.

Новини Хмельницького