Технічна оптимізація сайту – що потрибно робити у першу чергу

Правильно технічно оптимізований сайт дасть нам ряд переваг. Справа в тому, що його частіше будуть знаходити пошукові системи, а це, як ми вже знаємо, забезпечить нам більшу  частку відвідувачів, а також постійних користувачів сайту. Так як же грамотно провести оптимізацію свого проекту? Перш за все потрібно грамотно підібрати провайдера, наприклад вибрати його виходячи з оптимальних критеріїв з рейтинг vps хостингів. З цього приводу є ще кілька правил.

По-перше, необхідно правильно «налаштувати» файл robots.txt. Як відомо, це перший і основний файл, до якого звертаються пошукові роботи при обробці запитів. Тому при його створенні необхідно чітко зрозуміти, які сторінки будуть у відкритому доступі, а які краще приховати від індексації. Нагадаємо, що приховувати від індексації потрібно системні сторінки, сторінки результатів пошуку, а також сторінки, що містять дубльований контент. Правильно налаштовані файл robots.txt – запорука успішного просування нашого сайту.

По-друге, потрібно простежити, щоб адреси сайтів також були правильно написані. В першу чергу потрібно врахувати всі слеш-косі, щоб не вийшло, що при відкритті адреси однієї сторінки він закінчувався слеш-косою, а адресу іншої сторінки цього ж ресурсу не закінчував їй. Також в адресах не варто змішувати кирилицю і латиницю. Особливо це стосується не так давно почала розвиватися зони .рф. Якщо основна назва написано латиницею, то і адреси всіх сторінок краще писати на латиниці, тобто транслітирувати їх назви. І, навпаки, якщо ми використовуємо кириличний шрифт, то і назви всіх сторінок повинні бути відповідними.

Також для гарної технічної оптимізації нашого ресурсу необхідно правильно налаштувати карту сайту. Адже саме вона допомагає користувачам краще орієнтуватися на нашому сайті. Про те, як це зробити є безліч інформації, тому не будемо загострювати увагу. Правильно налаштований редирект – також важлива сторона. Необхідно врахувати, щоб індекс www був поставлений всюди, де це необхідно.

Необхідно багато часу приділити виправлінню помилок на сайті. Як ми знаємо, наприклад, помилка 404 означає, що сторінка не існує, а сигнал від сервера 200 говорить про те, що зі сторінкою все в порядку. Однак, неправильно налаштована інформація про запити з сервера може видавати неправильний код, і цілком існуюча сторінка виходить як сторінка з 404-ої помилкою, і навпаки. Необхідно це відстежувати.

Хороша технічна оптимізація сайту – запорука його успішності і процвітання.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *