За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Колби в лабораторії, де працює Зоряна Черешня, квітень, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Зоряна пояснила, що у такий спосіб, зокрема, можна визначити якість косметичної продукції. З цим планує пов’язати майбутню професію.
"Я б хотіла працювати на хімічному підприємстві, як інженер-технолог, розробляти різні рецептури кремів, шампунів, масок, чого душа побажає".
Вона поділилася, що мріє робити дієві й безпечні доглядові засоби.
"Мої знання допомагають мені обирати інгредієнти для рецептур, які будуть екологічно безпечні, які будуть розкладатися в природі, які не будуть шкодити ніяким організмам. Тобто, з цими знаннями я зможу сформулювати будь-що, що буде робити і вас гарними, і не буде шкодити природі. Усе натуральне".
З її слів, поки ж знання застосовує в навчанні і конкурсах. Торік з командою посіла третє місце у всеукраїнському Хакатоні з Зеленої хімії. За два тижні їде на конференцію до Таллінна.
Декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена розповіла, у цьому семестрі Зоряна Черешня вперше отримуватиме стипендію Президента.
"Я її пам’ятаю ще з першого курсу, вона прийшла трошки замкнутою, досить сором’язливою, але з дуже високою інтелектуальною потужністю. Вона прогресувала, розвивалася і не втрачала такого яскравого запалу під час навчання".
Студентка-хімік показує, як проводить досліди в лабораторії, квітень, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Завідувачка відділу навчально-виховної роботи Інна Горячок зазначила, що Зоряна бере активну участь у студентському самоврядуванні, що враховується при визначенні стипендіатів.
"У них має бути доволі високий рівень навчальних досягнень, це насамперед, а також досягнення в різних сферах, зокрема, науці, громадському житті, студентському самоврядуванні, спортивній діяльності".
За її словами, в Хмельницькому національному університеті, де навчається Зоряна, вісім таких стипендіатів, ще п’ять — у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, йдеться на сайті Міністерства освіти та науки України.
Зоряна Черешня поділилася, щомісяця з лютого по червень цього року їм нараховуватимуть академічну стипендію в розмірі 4400 гривень. Вона планує вкласти ці гроші в науку.
"От, наприклад, якщо я вирішила зробити лабораторну роботу не за методичкою, а свою, індивідуальну — скажімо, купити крем і проаналізувати його за тими показниками, які ми вивчаємо, — то на такі витрати теж можна передбачити кошти".