Скандал із левами у Хмельницькому: зоозахисники звинувачують центр для диких тварин

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Скрін з відео зооволонтерки громадської організації “Врятуй життя” Дар’ї Попович, в якому вона вимагає у Сергія Пальохіна надати документи на двох левенят, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Дар’я Попович каже: не один рік спостерігає за реабілітаційним центром і помічає, що звідти зникають тварини: "Ми не побачили, наприклад, кількох верблюдів. Їх було сім, зараз їх лише два. Зникли два дорослі леви, вони ще недавно були, а зараз їх немає".

За зверненням зоозахисників поліція порушила кримінальне провадженняСтаття 299 частина третя Кримінального Кодексу України., щодо жорстокого поводження з тваринами, говорить начальниця сектору комунікації Нацполіції у Хмельницькій області Інна Глега. Звинувачення на свою адресу Сергій Пальохін заперечує.

"Організація "Врятуй життя" займається собаками. І вони дуже далекі від поводження з дикими тваринами. Вони почали звинувачувати спочатку мене, а потім і Кумара, що він "чорний" торговець. Вони не намагалися навіть вияснити ситуацію. Звідки тварини, як вони тут опинилися", — сказав Сергій Пальохін.

Сергій Пальохін відкидає звинувачення на свою адресу, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Двох левенят із Луганська до Краматорська у червні 2023 привезли знайомі, розповідає громадянин Індії Кумар Чіра, котрий за його словами, й привіз тварин до хмельницького реабілітаційного центру і хоче відправити тварин в африканський заповідник. Називає себе спеціалістом по диких звірах. Каже, 16 років живе в Україні, у Сватовому на Луганщині мав приватний зоопарк, який у грудні 2022 відібрали росіяни. З червня 2023, говорить Кумар, з левенятами жив на Закарпатті.

"Назвали хлопчика Сімба, а дівчинку Сімою. Я проти торгівлі тваринами. Я проти цирків. Я проти полювання на звірів. Це жахливо", — говорить Кумар Чіра.

Кумар Чіра звернувся до нього за допомогою в оформленні документів для вивезення левенят до заповідника, розповідає Сергій Пальохін. Каже, тварини мають ветеринарні паспорти, і щеплення від сказу.

Аби захистити свою честь і гідність, каже Кумар Чіра, він звернувся до поліції: "Мене звинуватили в торгівлі тваринами, А це не правда".

Кумар Чіра з двома левенятами в Хмельницькому центрі реабілітації для диких тварин, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

До вивезення в Африку левенята пів року перебуватимуть у центрі реабілітації на карантині, каже його директор Сергій Пальохін: "Спочатку карантин, потім одне щеплення, друге, забір крові для аналізу. Ці процедури займають п'ять-шість місяців. Після цього видається дозвіл на вивезення тварини за кордон. Вольєр відповідає їхнім стандартам утримання. Якщо комусь буде потрібно, можуть звернутися в екологічну інспекцію і ветеринару службу. Вони нададуть відповідь в якому стані тварини, і чи можуть вони тут утримуватися й упродовж якого терміну".

Як розповіла начальниця відділу Державної екологічної інспекції області Наталія Сологуб, вольєри для левів мають відповідати чітко визначеним нормам.

"Площа утримання одного левеня, не залежно від віку, згідно правили утримання диких тварин в неволі, має бути 200 квадратних метрів. Хмельницьким районним управлінням поліції було відкрито кримінальне провадження в рамках якого спеціалісти державної екологічної інспекції в Хмельницькій області будуть залучені до проведення слідчих дій", — каже начальниця відділу державної екологічної інспекції.

За словами Наталії Сологуб, востаннє реабілітаційний центр перевіряли у вересні 2021 року. Тоді за виявлені порушення щодо утримання диких тварин на Сергія Пальохіна було складено адміністративний протокол.

Новини Хмельницького