Сумарно шахраям за два дні вдалося “заробити” майже 220 тисяч гривень. Фото: ілюстративне misto.vn.ua
Покупки онлайн без послуги післяплати, пропозиція захистити свій банківський рахунок, дзвінок від «адвоката» та повторна оплата поштових послуг – саме такі схеми використали шахраї.
Правоохоронці Кам’янеччини впродовж двох днів зареєстрували 6 заяв від громадян, яких ошукали шахраї. Використовуючи перевірені схеми, зловмисники виманили майже 220 тисяч гривень, зазначають у пресслужбі Кам’янець-подільського райуправліня Нацполіції.
Необережними під час продажу товарів у мережі були двоє жителів Кам’янця-Подільського. Так, 39-річна жінка розмістила на одному із сайтів оголошення про продаж гідроскутера. Потенційний покупець з’явився одразу ж, втім для зручності та безпечної оплати коштів за товар надіслав невідоме посилання. Саме за ним жінка і повинна була оформити покупку. Але, вказавши всі свої персональні дані, вона втратила свої гроші – майже 38 тисяч гривень. На таку саму схему потрапив і 21-річний кам’янчанин. Хлопець хотів продати телефон, однак замість цього натрапив на псевдопокупця, який спустошив його гаманець на понад 5 тисяч гривень.
Мало не щодня із заявами до поліції звертаються громадяни, до яких телефонували псевдобанкіри. Але при цьому, наголошують правоохоронці, вони можуть представлятися будь-ким, бо ціль одна – змусити вас повірити у «легенди» та назвати свої персональні банківські дані або перейти за запропонованим фішинговим посиланням.
Саме за такою схемою аферисти заволоділи коштами 35-річного кам’янчанина. Невідомий чоловік назвався працівником служби безпеки банку та запропонував йому захистити свій рахунок. Чоловік продиктував співрозмовнику особисті дані картки і не дорахувався згодом 47 тисяч гривень. На новий «безпечний» рахунок намагалася перевести власні гроші і 22-річна жителька Гуменецької тергромади. Після спілкування телефоном з незнайомцем, вона відправила двома переказами на шахрайську картку майже 90 тисяч гривень.
24-річній жительці Дунаївців надійшло повідомлення з невідомого номера про те, що їй необхідно повторно оплатити доставку поштою. Поряд із повідомленням було фішингове посилання, за яким вона і перейшла. Ввела особисті дані – втратила майже 5 тисяч гривень.
А до 42-річної жительки Чемерівців зателефонував адвокат. Співрозмовник запропонував жінці повернути страхові кошти банку. Але для цього необхідно було перерахувати гроші на електронний гаманець, посилання на який вона невдовзі отримала. Майже 35 тисяч її власних заощаджень дісталися шахраям, на зв’язок «адвокат» більше не виходив.
Тепер правоохоронці з’ясовують обставини усіх вищезазначених шахрайств та вкотре нагадують громадянам бути обачними під час спілкування з незнайомцями, додатково перевірити отриману інформацію, а також не переходити за невідомими посиланнями, які ви можете отримувати безпосередньо після спілкування з шахраями.
Читайте також: До лікарні потрапив неповнолітній велосипедист після зіткнення з «ВАЗом» у Хмельницькому