Сім’я Успаленків обладнала мобільну стоматологію для військових. Фото: надане Мальвіною Успаленко
«Ми зобов’язані допомагати, бо вони бережуть наш спокій», – каже стоматологиня Мальвіна Успаленко.
Стоматологиня з Хмельницького Мальвіна Успаленко не уявляла, як її життя кардинально зміниться після 24 лютого 2022 року. Повномасштабне вторгнення рф на територію України внесло свої корективи, але жінка знайшла в собі сили не просто продовжувати працювати, а й постійно допомагати нашим захисникам та захисницям на передовій.
Від мрій до їх втілення
Дівчинкою Мальвіна завжди мріяла стати лікарем, адже хотіла приносити людям користь, саме тому вона вирішила стати стоматологинею. Втупила до університету і вже на четвертому курсі вона почала підпрацьовувати асистенткою стоматолога, щоб набратися досвіду, а згодом почала самостійно приймати пацієнтів. Дівчина закінчила університет в 2015 році і відтоді працює за спеціальністю.
З майбутнім своїм чоловіком, Сергієм Успаленком, Мальвіна познайомилась на одному із заводів, який займається виготовленням стоматологічного обладнання. Пізніше виявилось, що вони з одного міста і мають багато спільних інтересів, оскільки він – інженер стоматологічного обладнання, який займається його ремонтом та продажем.
Повномасштабне вторгнення кардинально змінило життя сім’ї Успаленків
Їхнє життя було спокійним і розміреним доки не розпочалася повномасштабна війна. 24 лютого 2022 року життя сім’ї Успаленків різко змінилося. Вони, як і мільйони українців, прокинулися від свисту ракет, вибухів та сирен.
«Ми почули звернення президента і зрозуміли, що почалася повномасштабна війна. Одразу охопили страх і паніка. Далі – жахливі новини про окупацію Бучі та Ірпеня. А коли з’явилися новини про деокупацію цих територій, то ми з чоловіком вирішили, що просто зобов’язані допомогти людям, які там проживають», – розповіла сайту “Є ye.ua” Мальвіна Уcпаленко.
Допомога для мешканців деокупованої Бучі та Ірпеня
Біля будинку, де проживають Успаленки, є пекарня. Тож тоді вони почали скуповувати там хліб, батони та булочки. Також, закуповували ліки, які тоді були в дефіциті.
«У Хмельницькому палаці творчості, куди ходить на гурток наша дитина, ми сказали керівникам гуртків, що збираємо гуманітарну допомогу. Тоді багато сімей, чиї діти також відвідують там гуртки, почали допомагати. Нам вдалося зібрати 2,5 тонни гуманітарної допомоги. Це були продукти, медикаменти, одяг та засоби гігієни», – згадує Марія Успаленко.
Сім’я Успаленків збирала гуманітарну допомогу для мешканців деокупованої Бучі та Ірпеня. Фото: надане Мальвіною Успаленко
В результаті частину допомоги було передано волонтерам, які їхали в Бучу та Ірпінь, а іншу частину – волонтерам, які передали її в місця, де вона терміново була потрібна.
«Потім на війну пішов мій колега. Він за спеціальністю зубний технік, тож ми вже йому, від нашої сім’ї, зібрали те, що потрібно для надання стоматологічних послуг на фронті. І так почали допомагати напряму тим, хто безпосередньо на лінії вогню. Лікарям допомагаємо зі стоматологічними інструментами. Навіть були медики і з Донецького напрямку», – ділиться жінка.
Облаштування мобільної стоматології
Влітку до сім’ї Успаленків звернулися з ще одним проханням: допомогти обладнати мобільну стоматологію.
«Оскільки ми з чоловіком вже багато років в цьому бізнесі, то вирішили, що було б дуже круто допомогти обладнати стоматологію в автомобілі, адже лікування зубів потребує спеціальних умов. Має бути кабінет, бо зуби не полікуєш де небудь. В автомобілі ми встановили рентген, купили потрібні меблі, автоклав та лотки. Облаштуванням стоматології займався мій чоловік, який має в цьому досвід. В результаті ми дуже задоволені остаточним виглядом мобільної стоматології: там є рентген, вона оснащена найпотрібнішими інструментами, де не просто можна зняти зубний біль, а й якісно полікувати зуби. Ми зробили це для наших військових, адже вони роблять для нас в рази більше. Ми зобов’язані допомагати, бо вони бережуть наш спокій», – наголосила стоматологиня.
Вигляд “до” і “після” мобільної стоматології, яку облаштувала сім’я Успаленків. Фото: надані Мальвіною Успаленко
Також жінка розповіла, що наразі мають ще чимало запитів на стоматологічне обладнання від лікарів-стоматологів, які виїжджають безпосередньо до військових та надають їм необхідну допомогу.
Разом з тим сім’я Успаленків допомагає і знайомим військовим, яким потрібна допомога із закупівлею військового спорядження.
Сім’я Успаленків вважає, що допомагати військовим – їхній обов’язок. Фото: надане Мальвіною Успаленко
Читайте також: Ліжко з вишитими подушками, а під ногами килимова доріжка: історія незвичної зупинки-кімнати на Кам’янеччині