Рідкісний гриб, схожий на цвітну капусту, з’явився в лісах на півночі Хмельниччини

Гриб хоч і їстівний, але збирати його не можна. Фото: НПП “Мале Полісся”

Він занесений до Червоної книги України та має природоохоронний статус «зникаючий».

В Національному природному парку «Мале Полісся» розповіли про осінні зміни, які відбуваються цієї пори у природі на півночі Хмельниччині. Як зазначають працівники Нацпарку, наразі тут розпочав цвісти верес, достигають глід та брусниця.

А ще на території Національного природного парку «Мале Полісся» природоохоронці виявили осередок зростання рідкісного осіннього червонокнижного гриба – спарасиса кучерявого, якого ще називають грибною капустою.

«Спарасис кучерявий – рідкісний червонокнижний гриб, який з’явився у нашому лісі. Ця дивовижна знахідка демонструє багатство та неповторність природи Малого Полісся», – кажуть в Нацпарку.

Цей незвичайний вид наразі рідко зустрічається в природі. Гриб занесений до Червоної книги України та має природоохоронний статус «зникаючий». Інші його назви – листочня кучерява, гриб баран. А оскільки він має форму куща у вигляді кулі та за своєю будовою схожий на головку цвітної капусти, то ще й має назву грибна капуста. Молодий гриб – білого кольору. Далі, при висиханні, темніє до бурого. Зростає до 20-30 сантиметрів у діаметрі.

Поширений спарасис кучерявий в Північній Євразії, Північній Америці. А в Україні зустрічається місцями в Карпатах, на Поліссі, в Лісостепу та Гірському Криму.

Хоч гриб – їстівний, все ж природоохоронці нагадують, що він занесений до Червоної книги України та належить до зникаючих видів. Тож збирати його – заборонено.

Грибна капуста росте поодиноко на коренях (або на пеньках) хвойних дерев, частіше сосен. У природніх процесах цей гриб виконує роль руйнівника залишків деревини.

Читайте також: На Хмельниччині лісівники розводять благородних оленів: де їх можна побачити

Джерело

Новини Хмельницького