«Резерв+» пише, що ви у розшуку: що робити

Оновити дані можна в ТЦК та СМ, ЦНАПі, або в додатку Резерв+. Фото: ілюстративне з mil.in.ua

У Міноборони пояснили, що це може означати та дали поради.

Із 18 травня Україні вступив в силу новий закон про мобілізацію, який, зокрема, передбачає й те, що всі військовозобов’язані віком від 18 до 60 років впродовж 60 днів (до 16 липня) мають оновити свої облікові дані. Того ж дня запрацював і додаток «Резерв+», в якому також можна оновити дані.

Утім, деякі користувачі соцмереж, які вже встановили собі «Резерв+» та оновили через нього дані, почали нарікати, що побачили повідомлення про те, що вони перебувають у розшуці. Буди й інші нарікання.

Вчора, 20 травня, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко на своїй сторінці в фейсбуці, надала відповіді на деякі запитання.

Що робити військовослужбовцям, які мають статус «в розшуку» в Резерв+? Чому так?

Військовослужбовцям НЕ ПОТРІБНО оновлювати дані щодо себе. Вони не стоять на військовому обліку, тож не можуть порушувати правила обліку. Якщо ви все ж завантажили застосунок і побачили статус «в розшуку», це означає, що ТЦК не встиг оцифрувати ваші дані. Ви або ж найближчі члени родини можуть звернутися до територіального центру і надати необхідні документи — паспорт, податковий номер, військовий квиток та довідку про зачислення на військову службу.

Чому застосунок не доступний за кордоном?

У деяких країнах застосунок ще може бути не доступним, бо маркетам треба декілька днів на обробку будь-яких змін. Команда вирішує це питання. У найближчі дні застосунок буде доступним, як на Android, так і на iOS. І всі встигнуть оновити дані до 16 липня.

Чи треба невійськовозобов’язаним жінкам завантажувати Резерв+?

Ні. Ми дуже просимо усіх, хто не є військовозобов’язаними, призовниками та резервістами, не завантажувати застосунок. Ми розуміємо, що зараз є величезна цікавість до продукту. Але кількість запитів на авторизацію є рекордною. Тому це може спричиняти зайве навантаження на сервери та збої.

Чому дані в застосунку неправильні та містять помилки?

Застосунок забезпечує прозорість та відкритість щодо даних, які знає про вас держава. Які містяться в реєстрі Оберіг. Помилки — наслідок людського фактору. Таке періодично трапляється, коли інформація з паперових карток вручну переноситься до реєстру. Рекомендуємо звернутися до ТЦК, у якому ви стоїте на обліку, щоб виправити помилки.

У разі питань щодо роботи сервісу, звертайтесь до нашої служби підтримки: www.viber.com/reserveplusbot

Нагадаємо, оновити дані до 16 липня поточного року можна трьома способами: у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в застосунку «Резерв+». Він доступний як для IOS, так і для Android.

Станом на 20 травня, за даними Міноборони, в Україні 2 944 військовозобов’язаних оновили свої дані у підрозділах ТЦК та СП, 3 703 – у ЦНАПах, понад 415 тисяч – у додатку «Резерв+».

Читайте також: На Хмельниччині оновили графіки погодинних відключень світла: коли не буде подачі електроенергії

Джерело

Новини Хмельницького