За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Білченята сплять після годування, квітень, 2025, Хмельниччина. Галина Вдович
Волонтерка з Хмельниччини Галина Вдович, реабілітує білченят, яких знайшли у Шепетівці та Рівному. Їх вигодовують і готують до повернення у дику природу.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла волонтерка, засновниця громадської організації "Рукавичка" Галина Вдович.
За її словами, одна з білок була знайдена в місті Шепетівка. Люди довго спостерігали за малюком, сподіваючись, що мати повернеться, але, на жаль, цього не сталося — ймовірно, білка загинула. Тож було прийнято рішення забрати дитинча на вигодовування.
"Ще чотири сліпі білченята потрапили до нас з Рівного. Там зрізали аварійне дерево, не помітивши, що в дуплі було білчине кубло. Матір не з’явилася, і повернути малюків у природу вже було неможливо. Їхній стан був критичним: зневоднення, виснаження. Тому їх терміново передали на реабілітацію".
Білченята, яких знайшли у дуплі зрізаного дерва, березень, 2025, Рівне. Галина Вдович
Галина Вдович зазначила, що молодші білченята потребують особливого догляду.
"Їх ми вигодовуємо спеціальними сумішами, адаптованими саме для таких тварин. До раціону додаються необхідні медикаменти. Є безліч нюансів у вигодовуванні: температура, частота годування, техніка догляду".
Зі слів волонтерки, поки білченята маленькі, вони перебувають у спеціальних боксах із контрольованою температурою.
"Там вони можуть зігрітися, харчуватися, відпочивати та взаємодіяти між собою. Старші білченята, які вже відкрили очі, активно вивчають світ. Деякі вже стрибають і бігають, тож незабаром їх переведуть до адаптаційних вольєрів. Це наступний етап — соціалізація та підготовка до життя в дикій природі".
Галина Вдович годує сліпе білченя, квітень, 2025, Хмельниччина. Галина Вдович
Галина Вдович поділилася, що поширена помилка людей — забирати пташенят чи звірят додому без попередньої консультації.
"Бажання "погратися" з диким малюком може закінчитися для нього трагедією. Навіть звичайна вода чи неправильний корм можуть зашкодити або вбити тварину. Якщо ви знайшли дитинча — не годуйте, не поїть, не забирайте одразу. Зателефонуйте до волонтерів чи реабілітаційного центру. Телефони можна знайти у "Facebook", "Instagram" або заздалегідь зберегти як "рятівний контакт".
Білка, яку знайшли у Шепетівці, березень, 2025, Хмельниччина. Галина Вдович
Вона зазначила, що реабілітологи працюють цілодобово, особливо в сезон масової появи пташенят і звірят.
"Навіть якщо це ніч — телефонуйте. Консультація на місці — перший і найважливіший крок. Реабілітаційні центри не підтримують ідею утримання диких тварин у домашніх умовах. Мета одна — повернення кожної тваринки у дику природу, туди, де вона має жити по праву".
Білченя їсть зі спеціального шприца для годування тварин, квітень, 2025, Хмельниччина. Галина Вдович