Причини появи клімаксу та його симптоматика

Кожна жінка за своє життя переживає декілька етапів: дозрівання, зрілість, менопауза. Останнє не являється хворобою, це абсолютно природний стан, що пов’язаний зі змінами в організмі через вік. Він може не мати ярких симптомів, але також існує ризик появи неприємностей. Щоб їх уникнути варто прислухатися до порад гінеколога та стану організму.

Так що таке клімакс? Це фізіологічний природний процес, що характеризується зупинкою менструації, зменшенням статевого потягу внаслідок гормональних та вікових змін, починається приблизно після 45 років (у кожній жінці індивідуально).

Причини та симптоми

Зміни в жіночому організмі через вік являються найголовнішою причиною появи клімаксу. Вони стосуються репродуктивності жінки: резерв яєчників зменшується, їх кількість обмежена. Попри природний етап, процес визначається завершенням репродуктивності, входженням в новий стан.

Рівень естрогену (відповідає за красу та молодість) через деякий час знижується. Його дія на судини, клітини та кістки також стає меншою. Даний гормон впливає на лібідо та терморегуляцію, тобто якщо його замало сексуальна активність падає, з’являється підвищена пітливість.

Пам’ятайте – це не захворювання. Прислухайтеся до свого організму, стежте за змінами менструального циклу. При відчутті перших симптомів одразу звертайтеся до гінеколога. До речі до них відноситься наступне:

  •  Порушення менструації: зменшення кровотечі або припинення, нерегулярність.
  • Висока пітливість: особливо це стосується області обличчя, грудей, шиї.
  • Підвищена чутливість: стосується змін температурного режиму.
  • Безсоння: тривожність, розлад та проблеми стосовно сну, неспокійність.
  • Зміна емоційного стану: постійне роздратування, поява депресивності, мінливість.
  • Зміна інтимних органів: зменшення сексуального потягу, сухість вагіни, не можливість отримати оргазм.
  • Зміна ваги: порушення обміну, через що жир нерівно розподіляється по тілу, вага різко зменшується або збільшується.
  • Погіршення шкіряного покрову: стає тьмяним та в’ялим, нігтьове полотно та волосся починають ламатися.

Уникнути проблем вам допоможуть збалансоване правильне харчування та фізичні вправи. Вони покращують тканини, зменшують ризик отримання переломів. Виключайте з раціону цукор та борошно, введіть приблизно 50 гр волоського горіха (укріпляє судини, покращує ліпідний баланс).

Рання менопауза

Даний показник також має свої симптоми. Наприклад, припинення менструального циклу, безсоння, пітливість, роздратування, депресія, сухість вагіни та повна втрата лібідо. Причинами може бути генетика (якщо в роду був ранній клімакс, ризик його появи суттєво зростає), видалення матки або яєчників, хіміотерапія, різноманітні хронічні аутоімунні хвороби. При перших підозрах сходіть до лікаря, не варто надовго відкладати прийом. Він назначить здачу аналізів, УЗД, проведе повний медичний огляд. При необхідності пропише комплексну терапію.

Новини Хмельницького